آخرین مطالب

مناسب‌ترین عینک را برای صورت خود انتخاب کنید

مناسب‌ترین عینک را برای صورت خود انتخاب کنید

صورت‌های مستطیلی و مربعی

انتخاب عینک مناسب

کسانی که شکل صورت‌شان مستطیلی است، دارای زاویه‌هایی مشخص در کناره‌های صورت‌اند. گونه‌های این افراد پهن است و فاصله چانه تا بینی و پیشانی تا بینی‌شان حالت تقریبا برابری دارد.

قاب مناسب برای چنین صورت‌هایی، قاب‌هایی گرد و ظریف است. قاب‌های بیضی هم برای این صورت‌ها انتخاب خوبی خواهد بود. قاب‌های گرد و بیضی می‌توانند زوایای مشخص صورت‌های مستطیلی را تلطیف و به چهره‌شان تعادل بدهند.

اگر به زدن عطر علاقه دارید حتما به مطلب در کدام نقطه عطر بزنیم تا ماندگاری بیشتر داشته باشد؟ مراجعه کنید.

صورت‌های گرد

کسانی که صورت‌هایی گرد دارند، صورت‌شان زوایایی مشخص ندارد. زوایا نرم و منحنی‌اند و گونه‌ها کمی باز و پهن هستند. این دسته از افراد هم برای خرید عینک آفتابی مناسب فرم صورت باید دقت کنند و به‌سراغ گزینه‌هایی بروند که به چهره‌شان زاویه و خطوطی شکسته اضافه می‌کند.

عینک‌هایی با زاویه‌های شکسته انتخابی است که صورت این افراد را متعادل می‌کند و از گردی کامل درمی‌آورد. پس گزینه‌های متنوعی پیش‌ روی‌شان قرار دارد:

  • عینک‌های مربعی و مستطیلی؛
  • عینک‌هایی به‌شکل‌های هندسی مختلف که زاویه دارند؛
  • عینک‌های گربه‌ای که به صورت‌شان زاویه و خطوط اضافه می‌کنند.

بدیهی است که انتخاب عینکی با قاب گرد برای دوستانی با این شکل از صورت توصیه نمی‌شود. عینک‌های گربه‌ای هم به‌شرطی مناسب خواهند بود که در قاب‌شان شکستگی‌های زاویه‌ای وجود داشته باشد و خطوط قاب عینک چندان منحنی‌مانند و گرد نباشند.

صورت‌های قلبی

کسانی که صورت‌های قلبی دارند، پیشانی‌شان پهن است و هر چقدر به قسمت چانه‌شان نزدیک می‌شوید، شاهد باریک‌تر شدن آن خواهید بود. این افراد گونه‌هایی برجسته دارند و حالت قلب‌مانند صورت‌شان می‌تواند کشیده یا پهن باشد.

عینک‌هایی به‌شکل:

  • بیضی؛
  • مستطیلی‌؛
  • گربه‌ای؛
  • بالافریم‌دارها؛

نیز از دیگر انتخاب‌های افراد صورت‌قلبی‌اند. قاب‌های ویفری که حالت پهنی دارند هم روی صورت چنین افرادی به‌خوبی می‌نشینند.

صورت‌های مثلثی

 عینک مناسب

صورت‌ مثلثی، صورتی است که در ناحیه چانه و فک پهن است و هر چقدر به سمت پیشانی پیش می‌روید، شاهد باریک‌ترشدن زوایا و پهنی صورت خواهید بود (مثلث معمولی) صورتی است که در ناحیه چانه و فک باریک است و در بخش پیشانی وسیع و پهن می‌شود (مثلث برعکس). بنابراین، صاحبان چنین صورت‌هایی باید به‌سراغ قاب‌هایی برای عینک آفتابی‌شان بروند که در بخش بالایی یا پایینی قاب دارند.

در واقع، هدف این است که عینکی به‌صورت اضافه شود که پهنی چانه و باریکی پیشانی را تعدیل می‌کند (یا بالعکس). عینک‌های زیادی برای این دسته از صورت‌ها وجود دارد:

  • عینک‌های خلبانی؛
  • گربه‌ای؛
  • عینک‌هایی با قاب در بخش بالایی یا پایینی فریم و غیره.

صورت‌های بیضی

اگر شکل صورت‌تان بیضی است، خبر خوبی برای‌تان داریم: همه نوع عینکی به صورت‌تان می‌آید؛ یعنی دنیایی از انتخاب پیش‌ روی‌تان است. چه چیزی از این بهتر؟

 انتخاب عینک

 

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش