آخرین مطالب

نابودی سیاهی دور چشم با راه‌های خانگی

نابودی سیاهی دور چشم با راه‌های خانگی

راهکارهایی را برای رفع سیاهی دور چشم در خانه بیان می‌کنیم.

۴ راهکار برای رفع سیاهی دور چشم

با روغن نارگیل پلک‌ها را نرم کنید

درست است که روغن نارگیل با سیاهی دور چشم مبارزه نمی‌کند، اما راه حلی برای کاهش خطوط نازک، چین‌ و چروک زیر چشم و خشکی پوست زیر چشم شما است. این روغن همیشه در دسترس، به‌دلیل داشتن خواص مغذی به‌عنوان یک غذای فوق‌العاده شناخته می‌شود و در عین حال فرآورده‌ای زیبایی‌بخش و آرایشی نیز هست که با غلظت بالای اسیدهای چرب باعث کاهش التهاب می‌شود و شما می‌توانید با به‌کارگیری دقیق و منظم آن، رطوبت‌رسانی فوق‌العاده‌ای برای پوست خود فراهم کنید.

رفع سیاهی دور چشم

حفظ رطوبت در پوست با استفاده از روغن زیتون

از آنجاکه این روغن رایج در آشپزی، حاوی ویتامین‌های محلول در چربی است، می‌تواند جهت آبرسانی به پوست زیر چشم در خانه به‌کار رود. البته پژوهش‌های دقیق درباره سنجش اثربخشی روغن‌زیتون روی حلقه‌های تیره و چروک زیر چشم وجود ندارد، اما استفاده از آن با حرکات ضربه‌ای ملایم روی پوست نم‌دار می‌تواند موجب به دام افتادن رطوبت و حفظ آن در پوست شود.

با آلوئه‌ورا پف دور چشم خود را بگیرید

اگر در خانه شما گیاه آلوئه‌ورا وجود دارد می‌توانید از برگ‌های آبدار آن برای پوست خشک استفاده کنید. تحقیقات نشان داده است که گیاه آلوئه‌ورا سرشار از ویتامین، مواد معدنی، آنزیم‌ها، اسیدهای چرب و دارای ویژگی‌های ضدالتهابی برای پف زیر چشم و درمان سیاهی دور چشم است.

ماساژ با روغن آرنیکا برای رفع سیاهی دور چشم در خانه

اگر کبودی زیر چشمان شما به‌دلیل گشاد شدن رگ‌های خونی باشد، مقدار کمی آرنیکا می‌تواند به بهبود کبودی پوست شما کمک کند. نوع موضعی روغن آرنیکا می‌تواند در بهبود ظاهری، رفع کبودی‌ و برخی بیماری‌های پوستی نیز موثر باشد.

رفع سیاهی دور چشم

منبع: مجله دلتا

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش