آخرین مطالب

پرایمر ناخن چیست و چه کاربردی دارد؟

پرایمر ناخن چیست و چه کاربردی دارد؟

پرایمر ناخن یکی از لوازم مورد نیاز برای آماده سازی ناخن جهت زدن لاک ژل و انجام کاشت است. برای دانستن اینکه پرایمر ناخن چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است، این مطلب را از دست ندهید.

کار پرایمر ناخن چیست

فهرست مطالب

پرایمر ناخن چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟

در پاسخ به این سوال که پرایمر در ناخن چیست ، باید پاسخ داد که پرایمر ماده‌ای برای زیرسازی آرایش ناخن است که سطح آن را صاف، صیقلی و چسبنده می‌کند. این محصول باعث می‌شود مواد کاشت به خوبی روی صدف ناخن نشسته و جدا نشوند. استفاده نکردن از پرایمر، موجب قرار نگرفتن مواد کاشت روی ناخن و در نتیجه کاهش دوام و ماندگاری کاشت ناخن خواهد شد.

اگر تمام مراحل کاشت ناخن به خوبی انجام شود، به راحتی و با استفاده از یک لاک خوب می‌توانید زیبایی و جذابیت ناخن‌های خود را دو چندان کنید؛ لذا پیشنهاد می‌شود برای خرید اینترنتی لاک ناخن جدید از برندهای معتبر با قیمت مناسب، به فروشگاه اینترنتی الانزا مراجعه کنید.

پرایمر ناخن چه کاربردی دارد

انواع پرایمر ناخن

پرایمرها در ۳ نوع اسیدی، اسید متوسط و غیر اسیدی هستند. احتمالاً زمانی که برای کاشت ناخن پیش ناخن‌کار می‌روید، متوجه شده‌اید که بعد از سوهان کشی یک مایع روی ناخن مالیده می‌شود که ممکن است با سوزش همراه باشد.

در واقع هر چقدر اسید پرایمر ناخن، بیشتر باشد مقدار سوزش دست نیز بیشتر شده و البته میزان چسبندگی آن نیز بالاتر خواهد بود. این سوزش کوتاه مدت است، بنابراین پیشنهاد می‌شود کمی صبر و تحمل خود را افزایش دهید. زیرا با استفاده از پرایمر اسیدی، مواد کاشت به خوبی به ناخن می‌چسبند.

پرایمر ناخن چه کاربردی دارد

در این قسمت از مقاله شرح داده شده که کار پرایمر ناخن چیست . لازم است دقت داشته باشید که کاربرد پرایمر به ویژه زمانی که با پودر لیکوئید اکریلیک کار می‌کنید بسیار مهم و ضروری بوده و می‌توان گفت، مهم‌ترین بخش از کاشت ناخن محسوب می‌شود.

اگر می‌خواهید بدانید پرایمر ناخن چه کاربردی دارد ، باید پاسخ داد که پرایمر نقش اصلی را برای ایجاد ماندگاری مواد کاشت ناخن روی صدف ناخن ایفا می‌کند. لازم به ذکر است استفاده نادرست از این محصول، موجب آسیب به ناخن خواهد شد.

پرایمر ناخن برای چیست

پرایمر ناخن چه زمانی استفاده میشود

پرسش بسیاری از افراد این است که پرایمر ناخن چه زمانی استفاده میشود ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت با توجه به اینکه پرایمر برای ایجاد چسبندگی بیشتر و نگه‌داشتن مواد روی ناخن به کار می‌رود؛ باید روی ناخن طبیعی استفاده شود. استفاده‌ی پرایمر روی ناخن کاشت و تیپ، باعث زرد شدن آن‌ها خواهد شد.

زمان استفاده از پرایمر بعد از سوهان کشی و قبل از گذاشتن مواد کاشت ناخن روی صدف ناخن‌ها است. در صورتی که پرایمر استفاده نکنید، مواد کاشت بعد از ۲۴ ساعت به طور کامل و قالبی، مانند ناخن مصنوعی از صدف ناخن‌ها جدا می‌شوند.

نکته دیگر در مورد اینکه پرایمر ناخن چه زمانی استفاده میشود این است که پیش از مصرف پرایمر لازم است میزان رطوبت و سالم بودن ناخن ها بررسی شود.

زمانی که رطوبت ناخن کافی باشد، می‌توان از پرایمر بیشتری (۲ بار) استفاده کرد، البته مقدار مصرف و تعداد دفعات مجاز برای مصرف پرایمر روی صدف ناخن، معمولا روی بسته بندی محصول درج می‌شود.

پرایمر ناخن چیست و نحوه استفاده

همچنین بخوانید: بهترین لاک ناخن

نحوه استفاده از پرایمر ناخن چگونه است؟

نحوه استفاده از پرایمر برای داشتن ناخن‌هایی مقاوم بسیار مهم است. در ادامه به بیان نکاتی درباره چگونگی استفاده از این محصول پرداخته‌‌ایم.

  1. درب ظرف را باز کنید و برس حاوی مواد پرایمر را به لبه‌های دهانه ظرف  بمالید و به کمک یک دستمال تمیز، مقدار اضافه پرایمر را بگیرید. سپس با دقت مواد پرایمر را روی صدف ناخن بزنید.
  2. از تماس پرایمر با پوست اطراف صدف ناخن بپرهیزید، فقط محلول را روی صدف ناخن ها بزنید و مصرف مقدار کمی از پرایمر کافی است.
  3. به طور کلی، استفاده از پرایمر مربوط به مرحله بعد از سوهان کشی بوده و باعث صاف و صیقلی شدن صدف ناخن می‌شود. پیش از استفاده از پرایمر می‌توانید از پوشر یا عقب زن، برای عقب زدن پوست‌های ریشه و صدف ناخن‌ها استفاده کنید.
  4. می‌توانید ناخن‌های سالم را به صورت بیضی به پرایمر آغشته کنید و اطراف و مرکز ناخن را به خوبی پوشش دهید. ولی کناره‌های ناخن را در معرض پرایمر قرار ندهید.
  5. نحوه استفاده از پرایمر برای ناخن‌های خشک و ناسالم، فقط در قسمت سر آن‌ها است. اگر این خشکی و آسیب شدید باشد، بهتر است مدتی از کاشت ناخن پرهیز شود تا صدف ناخن‌ها مهلت ترمیم و رطوبت رسانی بیایند.
  6. زمان مورد نیاز برای خشک شدن پرایمر حدود ۳۰ ثانیه است، بعد از آن می‌توانید از لاک، لاک ژل یا مواد اکریلیک برای کاشت، طراحی و لاک زدن استفاده کنید.
  7. نکته مهم در نحوه استفاده از پرایمر این است که استفاده افراطی از آن می‌تواند موجب تشکیل حفره‌هایی در صدف ناخن شود و به لایه های زیرین ناخن و پوست نفوذ کند. وارد شدن اسید پرایمر به سیستم گردش خون بسیار خطرناک است و می‌تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد. بنابراین در مصرف آن افراط نشود و فقط یک لایه نازک روی ناخن کافی خواهد بود.
  8. برای استفاده از پرایمر باید از لوازم بهداشتی و حفاظتی نظیر دستکش، ماسک، عینک و سیستم تهویه مناسب استفاده شود.

بیس پرایمر ناخن چیست

بیس پرایمر ناخن چیست؟

شاید این اصطلاح برای شما آشنا باشد که استفاده از بیس پرایمر ناخن هنگام کاشت و مانیکور ناخن‌ها لازم است. اما بیس پرایمر ناخن چیست؟

در واقع، بیس پرایمر به عنوان زیر ساخت و لایه اولیه بعد از انجام مانیکور روی صدف ناخن طبیعی زده می‌شود. پرایمر به عنوان پایه یا بیس استفاده می‌شود و ماده‌ای است که از رسیدن مواد مضر ژل و لاک به صدف ناخن جلوگیری می‌کند و مانع از زرد شدن صدف ناخن‌ها و ایجاد لکه روی آن‌ها می‌شود.

ویژگی‌های این محصول، آن را به انتخابی مناسب برای مانیکور کردن ناخن، کمک به چسبندگی مواد کاشت و افزایش دوام کاشت ناخن تبدیل کرده است. می‌توانید برای خرید بیس پرایمر و لوازم کاشت و مانیکور ناخن به فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی الانزا مراجعه کنید.

سوالات متداول در مورد پرایمر ناخن

سوالات بسیاری در مورد اینکه پرایمر ناخن برای چیست، چه کاربردی دارد و در چه مرحله‌ای از کاشت و مانیکور به کار می‌رود، وجود دارد. در این قسمت پاسخ برخی از سوالات متداول در مورد پرایمر ناخن را می‌خوانید. شما عزیزان نیز می‌توانید تمامی پرسش‌های خود در این زمینه را در بخش دیدگاه ها به اشتراک گذاشته و منتظر پاسخ فوری کارشناسان الانزا باشید.

پرایمر ناخن برای چیست؟

در این مقاله تمام نکات مهم برای استفاده از پرایمر، تعداد و مقدار مصرف و موارد احتیاط در مصرف پرایمر، به صورت گام به گام شرح داده شده است.

پرایمر ناخن چه زمانی استفاده میشود؟

زمان استفاده از پرایمر بعد از سوهان کشی و قبل از گذاشتن مواد کاشت ناخن روی صدف ناخن ها است. در صورتی که پرایمر استفاده نکنید، مواد کاشت بعد از ۲۴ ساعت به طور کامل و قالبی، نظیر ناخن مصنوعی از صدف ناخن ها جدا می‌شوند.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش