آخرین مطالب

آرایش مناسب پوست سبزه و تیره

آرایش مناسب پوست سبزه و تیره

آرایش مناسب پوست سبزه و تیره :

رنگ پوست بسیاری از خانم های زیبا و جذاب ایرانی سبزه یا تیره است و به همین دلیل تصمیم داریم در این مطلب درباره آرایش مناسب پوست سبزه و تیره صحبت کنیم. اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید و می خواهید به صورت حرفه ای آرایش کنید تا پایان این مطلب همراه ما باشید. 

آموزش آرایش پوست سبزه و تیره :

1 . زیرسازی آرایش :

ابتدا برای محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر نور خورشید، کمی کرم ضد آفتاب رنگی بزنید، سپس از کرم پودر یا پنکک هایی که تناژ سفید و شیری دارند برای پوشاندن عیوب پوستی خود استفاده کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که کرم پودر یا پنکک با تناژ صورتی یا گلبهی پس از ترکیب با پوست تیره، حالت خستگی به چهره می دهد بنابراین به هیچ عنوان از آن ها استفاده کنید.

برخی از افراد برای سفید شدن پوستشان از کرم های خیلی روشن استفاده می کنند که این امر باعث مصنوعی شدن چهره می شود. اگر می خواهید چهرذه تان حالت طبیعی و زیبای خود را از دست ندهد، کرم هایی که یک الی دو درجه روشنتر از پوستتان است را انتخاب کنید.

2 . هایلایتر بزنید :

اگر می خواهید چهره تان بدرخشد، پس از اتمام مراحل زیرسازی استفاده از هایلایتر را فراموش نکنید. پس از اتمام آرایش با استفاده از براش رژگونه مقداری هایلایتر روشن بالای گونه ها بزنید.

آرایش مناسب پوست سبزه و تیره
آرایش مناسب پوست سبزه و تیره

3 . آرایش چشم و ابرو :

خانم های دارای پوست سبزه یا تیره بهتر است از سایه هایی همچون کرم، بژ، شکلاتی، آجری و غیره استفاده کنند، همچنین به هیچ عنوان سراغ سایه های تیره مانند مشکی، سرمه ای و غیره نروید چرا که باعث گرفته شدن چهره تان می شوند.

پس از سایه نوبت به کشیدن خط چشم می رسد. توصیه می شود یک خط چشم متوسط که نه نازک و نه پهن می باشد در پشت پلک خود بکشید و نیازی به کشیدن خط چشم در زیر پلک نمی باشد. اما اگر دوست دارید زیر پلک هم خط چشم بکشید بهتر است از مداد همرنگ لباس خود استفاده کنید چرا که این کار به افزایش زیبایی و جذابیت چشم هایتان کمک می کند.

4 . آرایش لب و گونه :

در انتخاب رژ لب نیز مانند سایه چشم باید به سراغ رنگ های روشن مانند نارنجی، آجری، بژ، کرم و غیره بروید. استفاده از رژ لب های براق جذابیت چهره تان را دو برابر خواهد کرد بنابراین ابتدا یک خط لب قرمز، قهوه ای یا آجری بکشید سپس رنگ آن را روی لبتان پخش کنید و در نهایت یک رژ لب براق شکلاتی بزنید. بهتر است رنگ رژگونه را نیز متناسب با رژ لبتان انتخاب کنید.

منبع: زیبایی سنتر

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش