آخرین مطالب

آرایش صورت افراد مسن

آرایش صورت افراد مسن

آرایش صورت افراد مسن :

در این مطلب آرایش صورت افراد مسن را برایتان آورده ایم. همه خانم ها از لوازم آرایشی برای رفع عیوب صورت و افزایش زیبایی چهره خود استفاده می کنند. با افزایش سن علاوه بر ایجاد چین و چروک ، تمامی اعضای صورت جوانی و شادابی خود را از دست می دهند بنابراین شما باید بتوانید با کمک ترفندهای آرایشی این عیوب را به خوبی پنهان کنید.

ترفند های آرایشی برای خانم های مسن :

1 . زیرسازی پوست :

1 . ابتدا صورتتان را با استفاده از آب و یک شوینده به خوبی شست و شو دهید تا تمامی باقی مانده لوازم آرایشی و آلودگی ها از روی پوستتان پاک شود.

2 . برای داشتن پوست نرم و لطیف از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

3 . در این مرحله با استفاده از کرم پودر و کانسیلر تمامی چین و چروک ، لکه های پوست ، سیاهی زیر چشم را بپوشانید تا پوستتان صاف و یکدست شود. کرم پودر و کانسیلر آبرسان که تن زرد رنگی دارند بهترین انتخاب برای خانم ها مسن می باشد.

ترفندهای آرایشی برای خانم های مسن
ترفندهای آرایشی برای خانم های مسن

3 . آرایش صورت افراد مسن ( آرایش چشم و ابرو ) :

1 . حال نوبت با سایه چشم می رسد. با توجه به اینکه با افزایش سن چین و چروک ها در اطراف چشم زیاد می شود بهتر است ابتدا با کمک پرایمر و یا سایه های روشن زیرسازی انجام دهید سپس مدل سایه خود را کار کنید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که سایه های بدون اکلیل و مات به پنهان کردن چین و چروک چشم کمک می کنند.

2 . برای داشتن چشم های جذاب و شاداب کشیدن خط چشم را فراموش نکنید. کشیدن خط چشم نازک با استفاده از خط چشم های کرمی بهترین انتخاب برای شما می باشد. اگر می خواهید داخل چشم خود نیز مداد بکشید از مداد چشم سفید استفاده کنید که تاثیر زیادی در درشت تر شدن چشم هایتان دارد.

3 . پس از کشیدن خط چشم به سراغ ریمل بروید. پس از اینکه مژه هایتان را با کمک فرمژه حالت دادید یک الی دو دور ریمل بکشید.

4 . در صورت تمایل می توانید از انواع مژه مصنوعی برای بلند و پرپشت کردن مژه هایتان استفاده کنید. با توجه به اینکه مژه مصنوعی های کوتاه مانع از خسته شدن چشم ها می شوند برای شما مناسب تر هستند.

5 . تقریبا تمامی خانم های مسن با ریزش ابرو مواجه هستند بنابراین بهتر است با کمک لوازم آرایشی ابرو مانند : مداد ، ماژیک ، آکوا و غیره تارهایی شبیه به مو در لا به لای ابروهای خود ایجاد کنید. برای جلوگیری از مصنوعی شدن چهره تان از انداختن ابروها داخل یک قاب مشخص بپرهیزید.

آرایش صورت افراد مسن
آرایش صورت افراد مسن

4 . آرایش لب و گونه :

1 . افزایش سن بر باریک شدن لب ها نیز تاثیر می گذارد بنابراین شما باید با کمک ترفندهای آرایشی لب های خود را برجسته کنید. کشیدن خط لب و استفاده از رژ لب های روشن نظیر صورتی و قرمز به حجیم شدن لب هایتان کمک می کند.

2 . در این مرحله از آرایش صورت افراد مسن نوبت به برجسته کردن گونه ها می رسد برای این کار کافی است مقداری رژگونه نزدیک به رنگ پوستتان را بر روی استخوان گونه بزنید. اما اگر خواهان ایجاد تغییرات زیاد در چهره خود هستید از هایلایتر بر روی استخوان گونه و فک استفاده کنید.

5 . فیکس کردن آرایش صورت :

اگر می خواهید برای مدت زمان طولانی آرایشتان بدون تغییر بماند حتما پس از اتمام آرایش از فیکساتور استفاده کنید. فیکساتور ها در دو نوع پودری و اسپری در بازار موجود می باشندکه هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خودشان را دارند که می توانید با کلیک بر روی لینک ایجاد شده با انواع فیکساتور ها آشنا شوید.

نکته :

استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی نه تنها تاثیری در افزایش جذابیت چهره شما ندارد بلکه باعث می شود شما بیش از چیزی که هستید پیرتر به نظر برسید بنابراین از هر چیزی به اندازه استفاده کنید.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش