آخرین مطالب

آرایش چشم های پف دار

آرایش چشم های پف دار

شما با شناخت فرم چشم‌هایتان، آرایش مناسب آن‌ها را پیدا می‌کنید. چشم بادامی، گرد، رو به بالا و پف دار همه از انواع مدل‌های چشم هستند. در میان حالت‌های مختلف چشم، چشم پف دار چالش برانگیزترین آن‌هاست. بیش‌تر خانم‌ها به جای اینکه راه درست آرایش چشم‌های پف دار بیاموزند، تن به جراحی‌ زیبایی می‌دهند. حالت چشم سلبریتی‌های زیادی پف دار است؛ اما بیش‌تر آن‌ها چاره کار را در جراحی زیبایی ندیده‌اند، در عوض سبک آرایش مناسب چشم‌شان را شناخته‌اند. روش درست آرایش چشم‌ های پف دار و به کار گیری ترفندهای آن، به زیبایی طبیعی شما می‌افزاید. در این مقاله آرایش چشم‌ پف دار را آموزش می‌دهیم و ترفندهای کاهش پف چشم را بررسی می‌کنیم. اگر حالت چشم شما هم پف دار است، پیشنهاد می‌کنیم ادامه مقاله را از دست ندهید.

منظور از حالت چشم پف دار چیست؟

در حالت چشم پف دار، لایه‌ای پوست از زیر استخوان ابرو روی پلک‌ها را  می‌پوشاند.  علت افتادگی این لایه پوستی روی پلک ژنتیکی است. میزان پف چشم در افراد متفاوت است. حالت چشم‌ ستاره‌های سرشناسی همچون جنیفر لارنس و بلیک لایولی پف دار است. آرایش چشم‌ های پف دار از آن جهت که مقدار کمی از پلک‌ها مشخص است، دشوار به نظر می‌رسد. هیچ محدودیتی برای آرایش چشم‌ های پف دار وجود ندارد؛ اما اگر ترفندهای آرایشی را بدانید، زیبایی آن‌ها دوچندان خواهد شد.

از کجا بدانم چشمم پف دار است؟

جلوی آیینه بروید و به چشم‌هایتان نگاه کنید. در صورتی که خط پلک شما با خط مژه‌ها یکی بود، حالت چشمتان پف‌ دار است. هر چه فاصله خط پلک با خط مژه بیشتر باشد، پلک شما نمایان‌تر بوده و پف چشم‌ها کم‌تر است. روتین پوستی و سبک زندگی هم  بر پف چشم‌ها تاثیر دارد. با رعایت نکاتی می‌توان، پف چشم‌ها کنترل کرد.

اسکارلت جوهانسون
فرم چشم‌های اسکارلت جوهانسون پف دار است.

خواب کافی

 سعی کنید در طول شب شش تا هشت ساعت بخوابید. اگر به اندازه اندازه کافی استراحت نکنید، پف چشمتان بیشتر می‌شود.

کمپرس یخ

بهترین گزینه برای کاهش سریع پف چشم‌ها، کمپرس یخ است. اگر به مصاحبه کاری می‌روید یا مهمانی در پیش دارید، برای دو دقیقه کمپرس را روی چشم‌ها قرار دهید. سعی کنید بیش از دو بار در هفته از کمپرس یخ استفاده نکنید؛ ممکن است به عصب‌های اطراف چشم آسیب بزنید.

کرم آبرسان

کرم یا سرم آبرسان چشم را در روتین پوستی‌تان قرار دهید. این کرم‌ها با آبرسانی پوست اطراف چشم، پف آن را کاهش می‌دهند.

ماساژ صورت

هر روز بعد از بیدار شدن از خواب، 15 دقیقه صورتتان را ماساژ دهید. برای این منظور می‌توانید از سنگ گواشا یا ماساژور‌های دستی صورت کمک بگیرید.

از استرس دوری کنید

اضطراب بر چهره‌تان تاثیر می‌گذارد. در روزهای ناآرام و پراسترس به حالت چشمتان دقت کنید، احتمالا پف و سیاهی اطراف آن‌ها بیش‌تر است.

ترفند های آرایش چشم پف دار

آرایش چشم‌ های پف دار قلق دارد. شما با استفاده از خط چشم و انتخاب سایه‌های مناسب، می‌توانید پف چشم‌ها را کم‌تر کنید. در ادامه نکات آرایش چشم پف دار را بررسی می‌کنیم.

برای از بین بردن سیاهی اطراف چشم، کانسیلر آسان‌ترین روش است؛ اما پف چشم‌ها به راحتی با کانسیلر از بین نمی‌رود. شما برای از بین بردن پف چشم علاوه بر کانسیلر به کرم پودر مناسب، اسفنج آرایشی و پودر فیکس نیاز دارید. در انتخاب رنگ کانسیلر و کرم پودر دقت کنید. رنگ کانسیلر باید نزدیک به رنگ پوست شما باشد. کانسیلرهای خیلی روشن، پف چشم‌ها را نمایان‌تر می‌کنند.

کرم پودر

نخست کرم پودر بزنید. سعی کنید کرم پودر سبکی انتخاب کنید؛ کرم پودرهای سبک روی صورت نمی‌ماسند و ظاهر نهایی آن یکدست است. رنگ کرم پودررا با توجه به تون صورتتان انتخاب کنید.

کرم پودر کنویس فاقد چربی تیوپی 30 میل
خرید کرم پودر کنویس فاقد چربی تیوپی 30 میل

کانسیلر

گفتیم که آرایش چشم‌ های پف دار نکاتی دارد. نحوه صحیح استفاده از کانسیلر، یکی از آن‌ها است. در این مرحله شما به دو رنگ کانسیلر احتیاج دارید. یکی از کانسیلرها باید یک درجه روشن‌تر از دیگری باشد. نخست کانسیلری که تیره‌تر است را بردارید، سرتان را کمی به جلو خم کنید. پف پشت پلک‌ها سبب ایجاد سایه زیر چشم‌ می‌شود. کانسیلر را به همان محل بزنید و بلند کنید. حالا سرتان را صاف کنید. کانسیلر روشن‌تر را به تیرگی اطراف چشم، زیر استخوان ابرو و گوشه داخلی چشم بزنید. با اسفنج آرایشی کانسیلر را محو کنید. این روش به خوبی پف چشم‌ها را کنترل کرده و چشم‌ها درشت‌تر به نظر می‌رسند.

پودر فیکس

برای اینکه ظاهری مصنوعی و عروسکی پیدا نکنید، کانسیلر را فیکس کنید. می‌توانید از پودر یا اسپری فیکس استفاده کنید. فیکس کردن کانسیلر، علاوه بر طبیعی جلوه دادن ظاهر به ماندگاری کانسیلر هم کمک می‌کند.

تا اینجای کار، فون یا پایه آرایش چشم پف دار را آموزش دادیم. حالا نوبت جزئیات است. آرایش پلک برای چشم‌ های پف دار شامل سایه، خط چشم و انتخاب مژه‌ مصنوعی مناسب است.

سایه برای چشم پف کرده

زیر سازی کنید

خانم‌هایی که چشم‌ پف دار دارند، بهتر از هر کسی می‌دانند که آرایش چشمشان به سرعت می‌ماسد. برای حل این مشکل از پرایمر سایه استفاده کنید. پرایمر، ماندگاری سایه را بیشتر کرده و سایه شما تمیز و حرفه‌ای به نظر می‌رسد.

چشم‌ ها را باز نگه دارید

در آرایش چشم‌های پف دار، به سختی می‎‌توان خط پلک را پیدا کرد. هنگام سایه زدن چشم‌ها را نبندید؛ با این ترفند، خط پلک بیش‌تر مشخص‌ می‌شود.

سایه‌ های دودی

وقت سایه زدن رسیده. رنگ‌های دودی برای شروع  بهترین انتخاب‌اند. این طیف از رنگ‌ها، پف چشم را مخفی کرده و پلک‌ها بیش‌تر به چشم می‌آیند.  با توجه به مدل میکاپ و سلیقه‌تان می‌توانید از رنگ‌های قهوه‌ای، کرم، طوسی، سبز تیره و مشکی استفاده کنید. یک براش  پهن انتخاب کنید، رنگ سایه مد نظرتان را بالای پلک پخش کنید. آن را تا گوشه داخلی چشم امتداد دهید و در آخر به شکل حلالی به انتهای خط مژه‌ها وصل کنید.

پیشنهاد نویسنده: ایده برای آرایش اسموکی

وقت تمیز کاری است

برای اینکه آرایشتان حرفه‌ای به نظر برسد، آن را مرتب کنید. برای این کار به یک براش نوک تیز و مورب نیاز دارید. با نوک براش مقداری کانسیلر بردارید. گوشه داخلی چشم تا وسط خط پلک را با کانسیلر بپوشانید. مقداری پنکیک هم روی کانسلیر بزنید. شما با این ترفند، خط پلک مصنوعی ایجاد کردید و چشم‌ها را درشت‌تر جلوه می‌دهید. این مرحله در آرایش چشم های پف دار تاثیر بسزایی دارد.

سایه‌ های شاین

آن قسمت از پلک‌ها را که با کانسیلر تمیز کردید، سایه شاین بزنید. سایه شاین چشم‌ها را زیباتر می‌کند. اگر مهمانی مهمی در پیش دارید، سایه‌های شاین برای چشم‌های پف دار انتخاب مناسبی هستند.

آرایش شاین
آرایش چشم پف دار با سایه‌ی خنثی و شاین

هایلایتر فراموش نشود

هایلایتر را به استخوان ابرو و گوشه‌ی چشم بزنید. با درخشش هایلایتر چشم‌ها فریبنده‌تر به نظر می‌رسند.  

در این مرحله، آموزش سایه برای چشم پف کرده به پایان رسید. می‌توانید خط چشم بکشید یا با ریمل و مژه مصنوعی کار را تمام کنید؛ اما بهتر است بدانید که خط چشم، چشم‌های پف دار را زیباتر می‌کند.

خط چشم مناسب برای چشم‌ های پف دار

این مرحله به دقت زیادی احتیاج دارد، اما با تمرین بهتر می‌شوید. اگر مبتدی هستید، برای شروع از خط چشم‌های ژلی استفاده کنید. کار با این خط چشم‌ها آسان‌ است و دوام بالایی دارند. برای کشیدن خط چشم پلک پف دار، گوشه‌ی چشم را با  انگشت بالا ببرید. از انتهای خط مژه‌ها، دمی نازک به سمت بخش میانی پلک بکشید؛ سپس گوشه داخلی چشم را به خط میان پلک متصل کنید. هر چه خط چشم شما نازک‎‌تر باشد، پف چشمتان کم‌تر به نظر می‌رسد. خط چشم کلفت مناسب آرایش چشم‌ های پف دار نیست. این مدل خط چشم زیر پلک پنهان می‌شود و خط پلک از پف چشم قابل تشخیص نیست.

پپیشنهاد نویسنده: اشتباهات رایج در آرایش چشم

خط چشم ژلی کاسه‌ای میبلین مدل lasting drama
خرید خط چشم ژلی کاسه‌ای میبلین مدلlasting drama

مژه مصنوعی در آرایش چشم‌ های پف دار

اگر فرم چشم‌هایتان پف دار است ولی به آرایش چشم گربه‌ای و کشیده علاقه دارید، از مژه مصنوعی کمک بگیرید. مژه مصنوعی مناسب چشم پف دار است که، تراکم مژه‌ها در قسمت میانی آن بیشتر باشد. این مدل مژه چشم‌ها را بزرگ و کشیده نشان می‌دهد.

مژه مصنوعی مناسب چشم ِّّّپف دار
مژه مصنوعی مناسب چشم پف دار

ترفندهای آرایش چشم پف دار به سایه پشت پلک و خط چشم ختم نمی‌شود. برای تکمیل آرایش چشم پف دار، مدل ابرو هم اهمیت دارد. حالت ابرو در کمتر نشان دادن پف چشم نقش دارد. هر چه خط رویش ابرو از پلک‌ها فاصله داشته باشد، پف چشم‌ها کم‌تر به نظر می‌رسند. شما می‌توانید ابروها را لیفت کنید ولی در بعضی افراد، لیفت ابرو سبب ریزش آن‌ها می‌شود. اگر روش درست استفاده از مداد ابرو را بدانید، احتیاجی به لیفت کردنشان نیست. پیش از هر چیز، شما به یک مداد ابروی خوب احتیاج دارید. بهتر است مدادی که انتخاب می‌کنید، دارای برس شانه‌ای باشد. ابروها را به سمت پایین برس کنید. خطی نازک از میان ابرو تا انتهای آن بکشید. حالا ابروها را به سمت بالا برس کنید. خط دیگری از محل رویش موهای ابرو تا انتهای آن بکشید و برای آخرین بار آن‌ها را برس کنید. در انتها برای اینکه ابروها لیفت به نظر برسند از ژل ابرو استفاده کنید.

مداد ابرو ضد آب لچیک مدل crayon sourcils
خرید مداد ابرو ضد آب لچیک مدلcrayon sourcils

آرایش برای پف زیر چشم

برای پوشاندن پف و تیرگی زیر چشم، از سایه‌های تناژ قرمز کمک بگیرید. اگر پوستتان ته رنگ گرم دارد، از قرمز استفاده کنید. خانم‌هایی که پوستشان ته رنگ سرد دارد، سایه گلبهی را جایگزین قرمز کنند. سایه‌ را با براش پهن و متراکم، زیر چشم‌ها بلند کنید. سپس کانسیلر را به شکل مثلثی برعکس، روی سایه‌ها بمالید. این روش خستگی و پف زیر چشم‌ها را مخفی می‌کند.

جمع بندی

در شروع مطلب بیان کردیم که هیچ محدودیتی برای آرایش چشم‌ های پف دار وجود ندارد. تنها به خاطر وجود استانداردهای زیبایی بی‌اساس، نباید خود را محدود کنید. سبک‌های آرایشی بسیار متنوع‌اند. فقط به این دلیل که چشم‌های پف دار یا پلک افتاده دارید، دست رد به امتحان میکاپ‌های جدید نزنید. در طول این مقاله، سعی کردیم نکات و ترفندهایی که زیبایی چشم‌های پف دار را چند برابر می‌کند، بیان کنیم. نحوه صحیح استفاده از کانسیلر، خط چشم و انتخاب مژه مناسب، همه در آرایش چشم‌ های پف دار موثراند؛ بنابراین اگر بیس یا پایه آرایش چشم پف دار را آموزش ببینید، در انتخاب رنگ و مدل سایه محدودیتی ندارید.

پیشنهاد نویسنده: ایده خلاقانه برای آرایش چشم

سوالات متداول

چرا چشم‌ها پف می‌کنند؟

پف چشم می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ژنتیک، سبک زندگی و رژیم غذایی همه بر میزان پف چشم‌ها تاثیر گذارند.

برای آرایش در هنگام پف کردن چشم‌ها، باید به چه نکاتی توجه کرد؟

مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، نحوه استفاده از کانسیلر است. شما به دو رنگ کانسیلر برای پوشاندن پف چشم‌ها نیاز دارید. کانسیلر اول باید دو درچه روشن‌تر باشد. آن را به سایه‌ای که توسط پف پلک زیر چشم ایجاد می‌شود، بمالید. کانسیلر دوم را به تیرگی چشم‌ها، گوشه داخلی چشم و زیر ابرو بزنید.

برای آرایش چشم پف دار به چه لوازمی نیاز است؟

برای پایه آرایش چشم‌های پف دار به کرم پودر، کانسیلر، پودر فیکس، خط چشم و مداد ابرو نیاز دارید.

منبع: mootanroo

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش