آخرین مطالب

روش های خانگی برنزه کردن پوست

روش های خانگی برنزه کردن پوست

برنزه کردن پوست با استفاده از مواد طبیعی :

امروزه بسیاری از خانم ها و حتی آقایان برای ایجاد تنوع، پوستشان را برنزه می کنند. این کار با روش هایی همچون سولاریوم، حمام آفتاب، استفاده از محصولات برنزه و غیره انجام می شود که هر کدام از آن ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. بهتر است بدانید که شما می توانید خودتان در منزل با استفاده از مواد طبیعی پوستتان را برنزه کنید. جهت آشنایی با روش های خانگی برنزه کردن پوست تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

راه های برنزه کردن پوست عبارت اند از :

1 . روغن زیتون :

روغن زیتون یکی از بهترین و موثرترین روش های برنزه کردن پوست می باشد. این روغن کاملا گیاهی بوده و نه تنها برای پوست مضر نیست بلکه به دلیل داشتن خواص ضد التهابی به حفظ سلامت پوست کمک می کند. برای استفاده از این روش کافی است مقداری روغن زیتون را روی نواحی مورد نظر بمالید سپس به مدت 20 الی 30 دقیقه در معرض نور خورشید قرار بگیرید، در نهایت پوستتان را با آب ولرم و شوینده ملایم شست و شو دهید.

این نکته را در نظر داشته باشید که کیفیت روغن بسیار حائز اهمیت است بنابراین سعی کنید روغن زیتون خالص پیدا کنید، همچنین از مالیدن روغن بیش از حد روی پوستتان بپرهیزید.

برنزه کردن پوست
برنزه کردن پوست

2 . هویج و تخم مرغ :

یکی دیگر از روش های برنزه شدن، استفاده از ترکیب طبیعی هویج و تخم مرغ می باشد. در این روش به 1 عدد زرده تخم مرغ، 5 قاشق غذاخوری روغن هویج و 5 قطره اسانس هویج نیاز دارید. تمامی مواد را با یکدیگر ترکیب کرده و روی نواحی مورد نظر بمالید، پس از گذشت مدت زمان خدود 15 الی 20 دقیقه پوستتان را با آب ولرم و شوینده ملایم شست و شو دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که حتما باید مواد را به میزان مساوی روی نواحی مورد نظر بمالید تا پوستتان رنگ یکدستی داشته باشد.

3 . برنزه کردن پوست با قهوه :

قهوه یکی دیگر از مواد طبیعی که به دلیل خاصیت رنگ دهی تاثیر زیادی در برنزه شدن پوست دارد. برای استفاده از قهوه باید مقداری از آن را با آب سرد مخلوط کرده و روی شعله گاز قرار دهید، پس از اینکه قهوه به خوبی رنگ پس داد آن را از روی حرارت برداشته و در محیط اتاق قرار دهید تا کمی خنک شود، پس از سرد شده محلول آن را روی پوستتان بمالید، هر زمان که احساس کردید پوستتان به رنگ دلخواه در آمده مراحل شست و شو را انجام دهید.

4 . روغن بچه :

و اما آخرین روشی که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم استفاده از روغن بچه می باشد. برای استفاده از این روش کافی است مقداری روغن بچه را داخل یک بطری اسپری ریخته و یک روز درمیان روی پوست خود اسپری کنید. این کار علاوه بر برنزه کردن پوست، از پوسته پوسته شدن پوست نیز جلوگیری می کند. این نکته را در نظر داشته باشید که نتیجه این روش تا حد زیادی به جنس پوست شما بستگی دارد بنابراین ممکن است به نتیجه دلخواهتان نرسید.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش