آخرین مطالب

آموزش سایه زدن چشم

آموزش سایه زدن چشم

آموزش سایه زدن چشم  :

چشم ها مهمترین اعضای صورت هستند که با یک نگاه جلب توجه می کنند بنابراین میکاپ چشم تاثیر زیادی در افزایش زیبایی چهره دارد. سایه یکی از اصلی ترین لوازم آرایشی چشم است که فوت و فن های خاص خودش را دارد و شما با دانستن آن ها می توانید عیوب چشم های خود را بپوشانید. در این مطلب آموزش سایه زدن چشم به صورت ساده و حرفه ای را برایتان آورده ایم جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

نحوه سایه زدن چشم به صورت مرحله به مرحله :

1 . زیرسازی چشم :

زیرسازی برای داشتن یک آرایش تمیز و حرفه ای لازم و ضروری است بنابراین ابتدا با استفاده از یک دستمال مرطوب اطراف چشم و پلک های خود را پاک کنید. اگر می خواهید آرایشتان برای مدت زمان طولانی ثابت بماند، روی پلک و اطراف چشم هایتان پرایمر بزنید، همچنین استفاده از کانسیلر برای پوشاندن سیاهی و پف اطراف چشم لازم و ضروری است. این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت استفاده از کانسیلر باید از پودر فیکس کننده استفاده کنید تا پوستتان چروک دیده نشود.

آموزش سایه زدن چشم
آموزش سایه زدن چشم

2 . انتخاب و کشیدن سایه :

پس از انجام مراحل زیرسازی نوبت به انتخاب سایه می رسد، شما باید رنگ سایه تان را با توجه به سلیقه، رنگ لباس و حالت چشم هایتان انتخاب کنید، به عنوان مثال افرادی که می خواهند چشم هایشان درشت تر دیده شود باید از رنگ های روشن استفاده کنند. برس مخصوص سایه را برداشته و به رنگ مورد نظر آغشته کنید، برس را کمی بتکانید تا پودرهای اضافی از روی آن جدا شوند آن را روی پلک خود بکشید. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر می خواهید از 2 الی 3 رنگ استفاده کنید باید روی پلک خود را با رنگ روشنتر بپوشانید و از رنگ تیره تر در گوشه خارجی چشمتان استفاده کنید.

3 . آموزش سایه زدن چشم ( سایه زیر چشم ) :

در صورت تمایل می توانید از سایه روشنتر برای زیر چشم هایتان استفاده کنید تا چشم هایتان درشت و جذاب به نظر برسد. پس از اتمام کار با استفاده از گوش پاک کن، قسمت های اضافی را پاک کنید.

4 . کشیدن خط چشم و ریمل :

برای تکمیل کردن آرایش چشم خود از خط چشم و ریمل استفاده کنید.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش