آخرین مطالب

اشتباهات آرایشی که شما را زشت می کند

اشتباهات آرایشی که شما را زشت می کند

اشتباهات آرایشی که شما را زشت می کند :

امروزه بسیاری از خانم ها به دلیل نداشتن اطلاعات کافی درباره انواع لوازم آرایشی و نحوه استفاده از آنها به صورت ناخواسته مرتکب اشتباهات آرایشی می شوند که چهره شان را زشت می کند. شاید شما هم مثل اغلب خانم ها تصور کنید که به خوبی نحوه آرایش کردن را می دانید و هیچ عیب و نقصی در آرایشتان وجود ندارد اما در برخی از موارد خود فرد متوجه این اشتباهات نمی شود بنابراین توصیه می شود تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

رایج ترین اشتباهات آرایشی خانم ها عبارت اند از :

1 . کرم پودر زیاد :

کرم پودر وسیله مناسبی برای پوشش عیوب ، افزایش درخشش و زیبایی پوست است اما استفاده بیش از حد از آن به گونه ای که یک لایه ضخیم بر روی پوست قرار گرفته است کاملا اشتباه می باشد. این کار با ایجاد اختلاف بین رنگ صورت و گردن به چهره شما حالت مصنوعی می دهد.

2 . تجدید آرایش :

یکی دیگر از رایج ترین اشتباهات آرایشی خانم ها که معمولا به دلیل صرفه جویی در وقت انجام می شود تجدید آرایش است که این کار باعث کثیف و نامرتب دیده شدن صورتتان می شود. به عنوان مثال اگر ریمل روی ریمل بزنید نه تنها مژه هایتان بلند و کشیده نمی شود بلکه باعث گرد و ریز شدن چشم هایتان خواهد شد. بنابراین اگر فرصت شستن صورت را ندارید از تجدید آرایش خودداری کنید.

3 . اشتباهات آرایشی ( آرایش ابرو تیره ) :

ابرو یکی از مهمترین اجزای صورت است که آرایش آن به افزایش زیبایی چهره کمک می کند اما این نکته را در نظر داشته باشید که هر چه رنگ ابروی شما تیره تر شود سنتان بیشتر دیده می شود. امروزه از لوازم مختلفی مانند مداد ، سایه ، آکوا ، ماژیک و غیره برای آرایش ابرو استفاده می شود که شما می توانید با توجه به سلیقه تان یکی از آنها را انتخاب کنید ما سعی کنید از رنگی استفاده کنید که یک الی دو درجه از رنگ ابروهای خودتان کمرنگ تر باشد.

4 . استفاده از برس های کثیف :

بسیاری از افراد به تمیز کردن برس های آرایشی خود اهمیت نداده و به ندرت آنها را تعویض می کنند که این کار باعث انتقال باکتری و آلودگی ها به پوست شده و زمینه بروز جوش های صورت را فراهم می کند. حتما هر چند وقت یکبار برس های خود را با استفاده از آب و صابون بشویید و برس های قدیمی و را دور بریزید.

اشتباهات آرایشی
اشتباهات آرایشی

5 . کانتورینگ اشتباه :

امروزه بسیاری از افراد از کانتورینگ صورت برای ایجاد تغییرات لازم در اجزای چهره خود به عنوان مثال باریک کردن بینی استفاده می کنند. در این روش از دو محصول هایلایتر و کانتور برای روشن و مات کردن اجازای صورت به کار برده می شود که استفاده بیش از حد از آنها حالت مصنوعی به چهره می بخشد بنابراین از زیاده روی بپرهیزید.

همچنین سعی کنید از محصولاتی که تناژ نقره ای و یا اکلیلی دارند استفاده نکنید تا چهره تان طبیعی تر به نظر برسد.

6 . اشتباهات آرایشی ( انتخاب رنگ های غلط ) :

شما باید رنگ لوازم آرایشی را با توجه به اجزای صورتتان انتخاب کنید ، به عنوان مثال اگر لب های کوچکی دارید به هیچ عنوان سراغ رژ لب های تیره نروید چرا که این کار باعث کوچکتر دیده شدن لب هایتان می شود و یا استفاده از مداد چشم مشکی برای افرادی که چشم های ریزی دارند کاملا اشتباه است این دسته از افراد باید از مداد چشم سفید برای درشت تر به نظر رسیدن چشم هایشان استفاده کنند.

همچنین ناهماهنگی بین رنگ رژ و خط لب نیز یکی دیگر از اشتباهات رایج آرایشی است که باید هنگام انتخاب آنها به خوبی دقت کنید.

7 . سرخ کردن گونه ها :

درست است که رژگونه صورت را از حالت بی روحی در می آورد اما سرخ کردن بیش از حد گونه ها ظاهر مناسبی ندارد. پس از اینکه رژگونه زدید با استفاده از یک برس و یا پد پنکک به آرامی آن را روی گونه هایتان پخش کنید تا روی صورتتان میکس شود.

8 . بیرون زدن رژ لب :

بسیاری از افراد تصور می کنند که اگر رژ لبشان را بالاتر از خط لب بزنند لبهایشان برجسته تر به نظر می رسد در حالیکه این کار تنها ظاهر لب های شما را زشت تر می کند.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش