آخرین مطالب

راهنمای انتخاب رژلب بر اساس رنگ پوست

راهنمای انتخاب رژلب بر اساس رنگ پوست

قبل از خرید رژلب به رنگ پوست‌تان که سرد یا گرم است توجه کنید چون به شما در انتخاب صحیح رنگ رژلب می‌کند. به مچ دست‌تان دقت کنید اگه شامل رگ‌های آبی یا بنفش بود شما دارای پوستی سرد و اگر شامل رگ‌های سبز بود یعنی پوست شما گرم است. اگر هیچ کدام از این دو رنگ نبود رنگ پوست شما خنثی است. همچنین اگر زیورآلات نقره‌ای به شما بیاید رنگ پوستی سرد و اگر زیورآلات زرد به شما بیاید رنگ پوست‌تان گرم است. این نوع شناسایی به شما کمک می‌کند که رنگ رژلب را درست انتخاب کنید.

 • رژلب مناسب پوست‌های سفید: برای پوست‌های سرد، هم رنگ‌های ملایمی مثل صورتی، پوست پیازی، بژ، کالباسی، صدفی و هلویی و هم رنگ‌های جیغ مثل قرمز قابل استفاده است.
 • رژلب مناسب پوست‌های گندمی: برای پوست‌های گندمی رنگ‌هایی مثل نارنجی، مسی، شرابی، صدفی، صورتی، ارغوانی و تمشکی مناسب است. هیچ‌گاه از رنگ بنفش و یا قهوه‌ای استفاده نکنید.
 • رژلب مناسب پوست‌های تیره: رژلب‌های شرابی، زرشکی، آلویی، بنفش تیره، قهوه‌ای، فندقی و کاراملی مناسب و رنگ‌های که زیاد روشن هستند نامناسب‌ هستند.

انتخاب رژلب بر اساس رنگ مو


هماهنگی بین رژلب و رنگ مو می‌تواند تاثیر بسزایی در زیبایی‌تان بگذارد. 

خانم‌هایی که دارای موهای تیره و پوست روشن هستند بهتر است از رژلب‌های آلبالویی، آلویی، قرمز مایل به نارنجی و صورتی روشن استفاده کنند.
خانم‌هایی که دارای موهای بلوند و پوست روشن هستند بهتر است از رنگ‌های قرمز مایل به نارنجی، صورتی روشن، صورتی کثیف و صورتی مایل به بنفش استفاده کنند.
خانم‌هایی که موهای تیره و پوست تیره دارند بهتر است از رنگ‌های برنز، قرمز مایل به قهوه‌ای، خاکی و بژ طلایی استفاده کنند.
خانم‌هایی با موهای بلوند و پوست تیره بهتر است از رنگ‌های صورتی سالمونی، صورتی گرم، خاکی و کاراملی استفاده کنند.


انتخاب رژلب بر اساس فرم لب


خانم‌هایی که لب بالایی‌شان بزرگ است، بهتر است برای لب پایینی از رژلب روشن و برای لب بالایی از رژلب تیره‌تر استفاده کنند.
خانم‌هایی با لب پایین بزرگ‌تر، بهتر است مقداری رژلب روشن را به وسط لب بالایی بزنند تا پرتر نشان داده شود و از رژلب دلخواه روی لب بالا و پایینی استفاده کنند. 
خانم‌هایی که لب‌های نامتقارن دارند بهتر است از خط لب هم‌رنگ با رژلب‌ استفاده کنند.
خانم‌هایی که لب‌های باریکی دارند بهتر است از رژلب‌های روشن و مات و خانم‌هایی که لب‌های بزرگی دارند بهتر از رژلب‌های تیره‌تر و براق استفاده کنند.


انتخاب رژلب بر اساس فصل


رنگ رژلب نیز می‌تواند با توجه به فصلی که در آن زندگی می‌کنید قابل انتخاب باشد مثلا در فصل بهار بهتر است از رنگ‌های گلبهی و کالباسی، در فصل تابستان از رنگ‌های صورتی و آلبالویی، در فصل پاییز از رنگ‌های مسی و نارنجی و در فصل زمستان از رنگ‌های شرابی و بنفش استفاده کنید.


انتخاب رژلب بر اساس لباس


اگر می‌خواهید بین رژلب‌ و لباس‌تان هماهنگی ایجاد شود بهتر است به ترکیب رنگی‌هایی که در لباستان استفاده شده است دقت کنید. برای لبا‌س‌های گرم از رژلب روشن و برای لباس‌های سرد از رژلب تیره استفاده کنید. اگر رژلبی را خریداری کرده‌اید و با رفتن به مهمانی متوجه شده‌اید که به لب‌هایتان نمی‌آید یک راه‌حل برای این مشکل وجود دارد ابتدا روی لب‌هایتان کمی کانسیلر یا کرم ‌پودر بزنید تا رنگ لب‌هایتان با رنگ پوست‌تان یکدست شود و سپس رژ را به لب‌هایتان بزنید. 


انتخاب رژلب بر اساس رنگ چشم


خانم‌هایی با چشمان قهوه‌ای از رنگ‌های صورتی روشن، قهوه‌ای و قرمز روشن می‌توانند استفاده کنند.
خانم‌هایی با چشمان آبی از رنگ‌های قرمز مایل به نارنجی، رنگ‌های آلبالویی استفاده کنند.
خانم‌هایی با چشمان سبز بهتر است از رنگ‌های صورتی و قرمز مایل به قهوه‌ای استفاده کنند.
خانم‌هایی با چشمان طوسی بهتر است از رنگ‌های آلبالویی و رنگ‌های خنثی استفاده کنند.


آموزش حجیم کردن لب‌ها با رژلب


۱. بالم یا نرم کننده‌ی لب: نکته‌ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که برای داشتن لب‌هایی زیبا و بدون خشکی باید آب فراوانی بنوشید. اگر لب‌های ترک خورده‌ای دارید از لایه بردار جهت برطرف سازی آن استفاده کنید. اولین مرحله‌ی مهم قبل از رژلب زدن استفاده از یک مرطوب کننده‌ی لب به نام بالم لب است. در واقع بالم‌ لب باعث می‌شود رطوبت کافی به لب‌هایتان داده شود و بعد از چند ساعت لب‌هایتان خشک و یا پوسته پوسته نشود.

۲. کانسیلر و پنکیک: بعد از اینکه لب‌هایتان آبرسانی شدند و هیچ آثاری از خشکی و پوسته پوسته شدن لب‌هایتان مشاهده نشد برای یکنواختی لب‌هایتان مقداری از کانسیلر را با یک فرچه‌ بر روی لب‌هایتان بمالید و روی آن از مقداری پنکیک استفاده کنید. این روش باعث می‌شود که رژلب‌تان دقیقا همان چیزی که دوست دارید شود.

۳. خط لب: در این مرحله بهتر است از خط لب‌هایی استفاده کنید که هم رنگ با رژلب‌تان هستند. خط لب باعث می‌شود لب‌هایتان زیباتر به نظر برسند چرا که کادری که دور لب ایجاد می‌شود به آراسته بودن لب‌ها کمک بسزایی می‌کند. ابتدا با استفاده از خط لب دور لب‌هایتان را کادر بکشید و سعی کنید که از دور لب‌تان خارج نشود. اگر خواهان لب‌های پرتر هستید خط‌ لب خود را به صورت ضربدری روی لب‌هایتان بکشید و سپس از رژلب استفاده کنید.

۴. رژلب: در این مرحله شما می‌توانید رژلب‌تان را روی لب‌هایتان بزنید. از وسط لب‌های‌تان شروع کنید تا به گوشه‌ آن برسید و سپس لب پایین را رژ بزنید. همانطور که در بالا به آن اشاره شد از رژلب‌هایی استفاده کنید که طبیعی باشند تا آسیب کمتری به آن وارد کنند. چنانچه شما لب‌های خشکی دارید از رژلب‌های مایع و در غیر این صورت از رژلب‌های مات استفاده کنید.


نکاتی درباره‌ی رژلب زدن


 1. رژلب را داخل یخچال نگهداری کنید تا از افزایش باکتری‌ها جلوگیری شود.
  2. به جهت جلوگیری از انتقال بیماری‌های پوستی از رژلب‌های دیگران استفاده نکنید.
  3. اگر خیلی وقت است از رژلب‌تان استفاده نمی‌کنید و تاریخ آن گذشته است آن را دور بیندازید ، چون لب‌هایتان را بیشتر خشک می‌کند.
  4. هنگامی که می‌خواهید رژلبی را خریداری کنید آن را روی لب‌تان امتحان نکنید برای این‌کار بهتر آن را روی نوک انگشت‌تان بمالید چون نوک انگشت‌تان شباهت زیادی با لب‌هایتان دارد. 
  5. بر روی لب‌هایی که ترک خورده هستند بهتر است رژ نمالید، چون لب‌هایتان ظاهر نامناسبی پیدا می‌کنند. 
  7. پس از زدن رژلب برای گرفتن اضافات آن از دستمال کاغذی استفاده کنید لایه‌ای از آن را روی لب‌هایتان قرار دهید تا جذب شوند.
  8. از خط لب‌ همرنگ با رژلب‌تان استفاده کنید.
  9. در تابستان از براق کننده‌ی لب روی رژلب جامد استفاده نکنید، چون باعث می‌شود با گرم شدن رژلب‌تان ظاهری نامناسب پیدا می‌کند.

منبع: استایلی

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش