آخرین مطالب

آموزش آرایش چشم اسموکی

آموزش آرایش چشم اسموکی

آموزش آرایش چشم اسموکی مرحله به مرحله

کانسیلر بزنید

با استفاده از کانسیلر ( یک درجه روشنتر از کرم پودر ) سیاهی و تیرگی های اطراف چشم خود را بپوشانید.

سایه روشن بزنید

سه نوع سایه روشن ، متوسط و تیره انتخاب کنید. در مرحله اول روشنترین سایه را در پوشه داخلی چشم ، پشت پلک و زیر ابروهایتان استفاده کنید.

از سایه متوسط استفاده کنید

سایه متوسطی که انتخاب کردید فقط  روی کل پلکتان بزنید و مانند سایه روشن تا قسمت زیر ابرو امتداد ندهید همچنین برای داشتن یک آرایش تمیز مرز بین سایه متوسط و سایه روشن را محو کنید.

سایه تیره را اضافه کنید

سایه تیره را در گوشه خارجی چشم زده و به شکل c تا چین روی پلک ادامه دهید. کمی از سایه تیره در زیر چشم و روی پلک پایین هم استفاده کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که همیشه باید سایه تیره در بیرونی ترین قسمت چشم ها زده شود و به هیچ عنوان در گوشه داخلی چشم نباید استفاده شود چرا که اینکار باعث می شود چشم ها درشت و درخشان جلوه نکند.

آموزش میکاپ چشم اسموکی
آموزش میکاپ چشم اسموکی

مرز بین سایه ها را محو کنید

برای داشتن یک آرایش تمیز و حرفه ای فاصله بین سایه ها را محو کنید تا هیچ مرزی بین آن ها وجود نداشته باشد برای اینکار ابتدا از روشنترین سایه شروع کنید. براش را در فاصله بین سایه متوسط و سایه تیره را به آرامی حرکت دهید تا رنگ ها با هم ترکیب شوند همچنین سایه تیره را به سمت بالا محو کنید اما رنگ تیره نباید بیش از اندازه زیر ابروها برود و روی سایه روشن را بگیرد.

 کشیدن خط چشم 

برای کشیدن خط چشم می توانید از خط چشم های مایع ، ماژیکی و یا مداد چشم استفاده کنید. ابتدا روی خط پلک بالا را خط چشم بکشید و اگر تمایل به خط چشم گربه ای دارید آن را انتهای ابروهایتان ادامه دهید سپس از خط چشم در داخل چشم هایتان نیز به کار ببرید اگر فاصله بین چشم هایتان زیاد است و یا دوست دارید چشم هایتان کشیده تر به نظر برسد در گوشه داخلی چشم به سمت بینی خط چشم بکشید. کشیدن خط چشم در داخل چشم ها برای کسانی که چشم های ریزی دارند مناسب نمی باشد چراکه چشم ها را ریزتر می کند این دسته از افراد می توانند از مداد چشم سفید در داخل چشم هایشان استفاده کنند.

زیبایی چشم با اسموکی
زیبایی چشم با اسموکی

نحوه ریمل زدن در آموزش آرایش چشم اسموکی

برای درخشش بیشتر چشم ها و بلد کردن مژه ها ریمل بزنید. ریمل را با توجه به نوع مژه هایتان انتخاب کنید ریمل های حجم دهنده مناسب مژه های بلند اما کم پشت و ریمل های بلندکننده برای مژه های پرپشت ولی کوتاه مناسب می باشند. برای جلوگیری از چسبیدن مژه ها به یکدیگر ریمل را روی مژه هایتان به خوبی تکان دهید. برای پلک پایین یک لایه ریمل کافی می باشد ولی برای پلک بالا در صورت نیاز می توانید دو لایه ریمل بزنید و در آخر برای حالت دادن به مژه هایتان از فرمژه استفاده کنید.

حالت دادن مژه ها
حالت دادن مژه ها

 

آموزش آرایش چشم اسموکی
آموزش آرایش چشم اسموکی

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش