آخرین مطالب

آموزش آرایش شب ( میکاپ شب )

آموزش آرایش شب ( میکاپ شب )

آرایش شب بر چه اساسی انجام می شود؟

در آرایش شب به دلیلی تاریکی شب و نورپردازی توسط لامپ برای اینکه آرایش روی صورت به خوبی و زیبایی جلوه کند باید از رنگ های قوی و چشمگیر استفاده شود بنابراین سبک آرایش شب با آرایش روزانه کاملا متفاوت خواهد بود. در میکاپ روز باید از رنگ های ملایم و مات استفاده شود تا آرایش روی صورت در برابر تابش نور خورشید بیش از حد براق نمایان نشود اما در آرایش شب باید از رنگ های تند و براق به کار برده شود. در این میکاپ ، آرایش چشم و لب از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

آموزش آرایش شب
آموزش آرایش شب

آموزش آرایش شب مرحله به مرحله

1 _ زیرسازی صورت

پوست بدون عیب و یکدست مهمترین عامل یک آرایش جذاب و زیبا می باشد هر چقدر هم که شما آرایش حرفه ای داشته باشید ولی پوستتان مناسب نباشد آرایشتان هیچ جذابیتی نخواهد داشت. قبلا از هرکاری برای جلوگیری از آسیب دیدن و سرحال شدن پوست از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. اگر زیر چشمتان سیاه است و یا کک و مک دارید بهترین راه برای پوشاندن این عیوب استفاده از کانسیلر می باشد. پس زدن کانسیلر نوبت به یکدست کردن پوست می رسد برای این کار می توانید از کرم ضد آفتاب رنگی ، کرم پودر و یا پنکک استفاده کنید. اگر پوست خشکی دارید کرم پودر و اگر پوستتان چرب است استفاده از پنکک برای شما مناسب می باشد همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ کرم پودری که انتخاب می کنید باید نزدیک به رنگ پوستتان باشد.

آموزش میکاپ شب
آموزش میکاپ شب

2 _ آرایش چشم      

همانطور که گفتیم در میکاپ شب آرایش چشم از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر چشم های ریزی دارید از سایه چشم روشن و براق در گوشه داخلی چشم به کار ببرید اما برای دادن جلوه بیشتر به چشم از سایه تیره و مات استفاده کنید همچنین برای جذابیت بیشتر از سایه های اکلیلی نیز می توانید به کار ببرید. پس از زدن سایه چشم با استفاده از مداد چشم و یا خط چشم یک خط پهن و دنباله دار پشت پلک هایتان بکشید ، خط چشم گربه ای در میان خانم ها از محبوبیت بالایی برخوردار است و در نهایت نوبت به زدن ریمل می رسد. ریمل های حجم دهنده مناسب مژه های بلند اما کم پشت و ریمل های بلند کننده برای مژه های پرپشت ولی کوتاه انتخاب خوبی می باشد. در صورت تمایل برای جذابیت بیشتر چشم ها از مژه مصنوعی هم می توانید استفاده کنید.

3 _ آموزش آرایش شب ( آرایش ابرو )

امروزه بسیاری از خانم ها از آرایش دائمی ابرو مانند تاتو ، سایه و هاشور ابرو استفاده می کنند با این حال لوازم مختلفی ریمل ، مداد ، سایه و آکوا برای آرایش ابرو در بازار موجود است که متناسب با نوع ابروهایتان می توانید از آن ها استفاده کنید.

آرایش ابرو برای مهمانی
آرایش ابرو برای مهمانی

4 _ آرایش لب و گونه

برای آرایش شب معمولا از رژ لب های تیره مانند قرمز و زرشکی به کار می برند. قبل از زدن رژ لب برای ماندگاری بیشتر لب هایتان را تمیز و مرطوب کرده و پس از زدن رژ با استفاده از دستمال اضافات رژ را بگیرید اگر دوست دارید لب های براقی داشته باشید می توانید از برق لب استفاده کنید. برای برجسته کردن گونه ها نیز از رژگونه متناسب با رنگ رژ لب بر روی استخوان گونه به کار ببرید.

رژ لب
رژ لب

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش