آخرین مطالب

چه آرایشی به موهاتون میاد؟

چه آرایشی به موهاتون میاد؟

آرایش خوب می‌تواند چهره را زیباتر کند، نواقص یا عیب‌ها آن را بپوشاند و رنگ پوست را زیبا کند! هرچند برای انجام آرایش عالی نباید فقط کورکورانه از رنگ‌های مد روز استفاده کنید بلکه به جای اینکار باید آرایش و رنگی را انتخاب کنید که بهترین هارمونی را با موهای شما دارد. فرقی نمی‌کند که موهایتان رنگ شده است یا آنقدری خوش شانس هستید که با رنگ مویی زیبا به دنیا آمده‌ باشید، تشخیص اینکه چه آرایش به موهای شما می‌آید به کمی مهارت احتیاج دارد. اگر نتوانید رنگ مو و آرایشتان را با یکدیگر هماهنگ کنید، هر دو آنها جلوه خود ر از دست می‌دهند و دیگر مهم نیست که چقدر رنگ موهایتان شگفت انگیز است. در اینجا چند نکته را آورده‌ایم که با استفاده از آنها بتوانید به خوبی آرایش صورتتان را با رنگ موهایتان هماهنگ کنید. در این مقاله می‌خوانیم:

رنگ موی تیره یا مشکی

خانم‌هایی که موهای تیره دارند، هنگامی عالی به نظر می‌رسد که یکی از اجزای صورت خود را آرایش کنند و بقیه را ساده نگهدارند. موهای مشکی همچنین معمولاً با چشم‌های تیره همخوانی بیشتری دارد. ترکیب رنگ مو مشکی و چشم‌های مشکی به شما این اجازه را می‌دهد که از بیشتر اکثر رنگ‌های سایه به راحتی استفاده کنید. کسانی که موهای مشکی دارند با رنگ‌های پر رنگ عالی به نظر می‌رسند و همچنین با رنگ‌های روشن نیز ظاهری خوب دارند. آرایش غلیظ چشم با رژلب قهوه‌ای کم‌رنگ و رژگونه هلویی آنها را چشمگیر می‌کند. خانم‌هایی که رنگ‌موهایشان تیره و رنگ پوستشان معمولی است باید اغلب اوقات از رنگ‌های شرابی و آبی استفاده کنند. رنگ‌های گرم‌تر مانند بُرُنز، گلبهی، ارغوانی و قهوه‌ای برای سایه چشم نیز عالی هستند. شما می‌توانید از رنگ قرمز یا یاسی تیره برای رژلب استفاده کنید و صورت خود را فریبنده کنید.

رنگ موی مشکی

رنگ مو بلوند

خانم‌هایی که مو بلوند دارند، باید آرایش صورت خود را با دقت انتخاب کنند. در غیر این صورت، صورتی بی‌روح خواهند داشت. رنگ‌ها ملایم و پاستیلی برای موی بلوند بهترین رنگ‌ها هستند زیرا رنگ تیره تضادی ناخوشایند به وجود می‌آورد. از برنزر خوب برای پیشانی، گونه و چانه استفاده کنید. آن را کم استفاده کنید و از استفاده زیاد آن بپرهیزید. کمی رنگ هلویی به شما کمک می‌کند تا رنگ پوست خود را گرم کنید. شما ‌می‌توانید از سایه چشم عاج فیلی یا صورتی استفاده کنید و برای گونه‌ها نیز از رنگ صورتی استفاده کنید. خط چشم‌های خاکستری، آبی و خاکی برای این نوع رنگ مو عالی هستند. برای اتمام آرایش به سراغ رنگ قهوه‌ای یا رنگی خنثی با هاله صورتی یا هلویی بروید. به هیچ وجه از رژلبی که کاملاً قهوه‌ای است، استفاده نکنید زیرا صورت شما را بی‌روح می‌کند. چشمتان را آرایش غلیظ نکنید. ریمل قهوه‌ای نیز برای شما مناسب است.

رنگ موی بلوند

رنگ مو قهوه‌ای

از آنجایی که رنگ‌موهای شما کامل مشکی یا قهوه‌ای نیست، باید از رنگ‌هایی استفاده کنید که با رنگ پوست یا چشم شما هماهنگی دارند! با استفاده از برنزر و اندکی تن هلویی و صورتی روی پوستتان، کمی صورت خود را درخشان کنید. برنزر  به چهره شما درخشش زیبایی می‌دهد و رژگونه هلویی به براق شدن پوست شما کمک می‌کند. برای اتمام آرایش صورت خود به سراغ رنگ‌های نودی معمولی و رنگ‌های خنثی نروید. به جای اینکار برای لب‌های خود از رژلبی که کمی قرمز-نارنجی است، استفاه کنید و رنگ‌های خنثی را برای سایه چشم نگهدارید. از خط چشم قهوه‌ای و بعد از آن از ریمل مشکی استفاده کنید تا عالی به نظر برسید!

رنگ موی قهوه‌ای

رنگ موی عسلی

برای طبیعی به نظر رسیدن صورت خود از سایه روشنی که طلایی براق دارد، روی پلک خود استفاده کنید تا چشم‌هایتان زیبا و درخشان به نظر برسد. از رژ گونه‌ای که هاله هلویی دارد، استفاده کنید. از خط چشم قهوه‌ای، بنفش یا حتی اگر می‌توانید از سبز تیره برای چشمگیر کردن چشم‌هایتان استفاده کنید. گوشه بیرونی چشم، بالای خط مژه را خط چشم بکشید و دو لایه ریمل بزنید تا آرایش شما کامل شود. برای لب‌ها از رنگ نود-صورتی استفاده کنید و لایه‌ای از برق لب روی آن بزنید. شما همچنین می‌توانید آرایشتان را عوض کنید و از رنگ‌های زنده‌تر برای شب استفاده کنید. کمی رنگ فیروزه‌ای با پوست برنزه و موی روشن خیلی به یکدیگر می‌آیند.

رنگ موی عسلی

رنگ موی کاراملی

هاله طلایی-قهوه‌ای رنگ موی کاراملی به خوبی می‌تواند پوسن برنزه را زیباتر کند، این رنگ مو پوست‌های رنگ پریده را کدر و خاکستری می‌کند. اگر پوست شما بی‌رنگ است، تن سرد کاراملی را با استفاده از آرایش با رنگ‌های خنثی و رنگ‌های براق متعادل کنید و اینگونه از اینکه صورتتان بی‌روح به نظر برسد، جلوگیری کنید. شما می‌توانید از قهوه‌ای ملایم، خاکستری یا بژ روشن برای سایه چشم استفاده کنید و خط چشمتان را نیز قهوه‌ای انتخاب کنید. با استفاده از رژ گونه گلبهی، ارغوانی روشن یا صورتی کم‌رنگ کمی درخشندگی به صورت خود اضافه کنید. از فونداسیون بی‌رنگ نیز استفاده نکنید. رنگ‌های خنثی روی لب‌های شما عالی می‌شود. شما می‌توانید برای اضافه کردن کمی درخشندگی از برق لب صورتی روشن نیز استفاده کنید.

رنگ موی کاراملی

رنگ موی قرمز

رنگ موی قرمز تیره مانند آلبالویی یا فندقی باید با رنگ‌های که خنثی‌تر هستند، استفاده شوند. شما همچنین می‌توانید از رنگ‌هایی که هاله صورتی دارند نیز استفاده کنید. روی آرایش چشم‌ها کار کنید و بگذارید لب‌ها خنثی بمانند. اینکار به این معنی نیست که باید سایه چشمتان را با رنگ موهایتان هماهنگ کنید. دو یا سه رنگ سایه چشم بردارید و آنها را با یکدیگر ترکیب کنید تا رنگی مانند شامپاینی با هاله سبز یا برنز درست کنید. شما می‌توانید ارایشی متصاد با رنگ مویتان انجام دهید. اگر رنگ قرمز موهایتان هاله روشن‌تر دارد، برای گونه‌ها از رژگونه گلبهی که صورتی آن بیشتر است، استفاده کنید. چشمانتان را زیاد آرایش نکنید زیرا رنگ موها و چشم‌هایتان نیز براق است. از سایه چشمی که خنثی و زیبا است، استفاده کنید اما رنگ نارنجی را کاملاً فراموش کنید. کار خود را با خط چشم قهوه‌ای یا خاکستری و ریمل قهوه‌ای تیره پایان دهید.

رنگ موی قرمز

رنگ موی یاسی-ارغوانی

رنگ موی ارغوانی می‌تواند شامل رنگ‌هایی میان ارغوانی تیره تا یاسی بسیار روشن باشد که مانند رنگ بلوند است. شما می‌توانید از آرایش صورت مکمل استفاده کنید تا تناژ براق پوست صورت و چشم‌هایتان را از بین ببرید. دو یا سه رنگ سایه چشم را با یکدیگر ترکیب کنید تا سایه‌ای متفاوت و مد روز داشته باشید. اگر موهای شما تناژ ارغوانی تیره دارد، از سایه‌های روشن استفاده کنید تا مکمل رنگ موهایتان باشد. برای استفاده از سایه‌های روشن‌تر مانند یاسی، از سایه‌های تیره‌تر استفاده کنید تا سایه‌ای متضاد داشته باشید. سایه‌های گرم مانند مشکی، قهوه‌ای و قرمز مکمل تناژ‌های براق هستند. از رژگونه قهوه‌ای-هلویی برای گونه‌ها استفاده کنید. رنگ‌های قرمز روشن برای رنگ مو یاسی-ارغوانی مناسب است.

رنگ موی یاسی ارغوانی

رنگ موی ارغوانی

از آنجایی که رنگ موی شما جیغ است، آرایش روزتان را ملیح انجام دهید. از سایه روشن مرسوم و رژلبی به رنگ نودی در طول روز استفاده کنید. برای آرایش شب می‌توانید کمی از رنگ‌های قرمز یا صورتی استفاده کنید. برای چشمتان از خط چشم قهوه‌ای یا مشکی استفاده کنید اما خط چشم خود را پهن نکشید. می‌توانید از برنزر و رژگونه هم استفاده کنید اما به میزان کم. ریمل شما باید طبیعی به نظر برسد یا اینکه می‌تواند کلاً از آن استفاده نکنید. از رژ لبی به رنگ خنثی استفاده کنید.

رنگ موی ارغوانی

آخرین چیزی که باید به یاد داشته باشد این است که اگر می‌خواهید آرایش صورتتان را با رنگ موهایتان در همخوانی داشته باشد، اگر در آرایشتان از رنگ‌ها متصاد آن استفاده کنید، نتیجه کار عالی می‌شود. مهم نیست که رنگ مو شما چه رنگی است اگر رنگ آرایشتان متضاد با رنگ موهایتان باشد، رنگ موی شما خودش را نشان می‌دهد. پیدا کردن آرایشی که با رنگ مو شما هماهنگ باشد، پیچیده به نظر می‌رسد اما اگر به این فکر کنید که چه آرایش به صورتان می‌آید کارتان راحت‌تر می‌شود. درست است که همیشه نکته‌هایی مفید برای آرایش صورت وجود دارد اما هنگام آرایش کردن، هیچ قانون ثابتی وجود ندارد. از این نکات برای هماهنگ کردن رنگ چشم، پوست و موهایتان هم می‌توانید استفاده کنید.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش