آخرین مطالب

نکات آرایش عروس

نکات آرایش عروس

آرایش عروس یکی از دغدغه های بسیار مهم دخترخانم هایی است که در آستانه مراسم عروسی قرار دارند، آن ها دوست دارند در شب عروسی که بهترین شب زندگی هر دختری است یک میکاپ جذاب و بدون نقص داشته باشند تا مورد تعریف و تمجید میهمانان قرار گیرد، به همین دلیل با وسواس بسیار به دنبال آرایشگاه و میکاپ عروس در کنار لباس عروس شیک و زیبا می گردند.

علاوه بر مدل آرایش و آرایشگری که انتخاب می کنید یکسری نکات مهم وجود دارد که با توجه و رعایت آن ها می توانید یک چهره فوق العاده داشته باشید.

1 _ قبل از مراسم عروسی مدل میکاپ مورد نظرتان را تست کنید

ممکن آرایشی خودتان و یا آرایشگرتان برایتان انتخاب کرده است برای چهره شما مناسب نباشد به همین علت چند روز قبل از مراسم عروسی برای تست آرایش مورد نظر به آرایشگاه بروید و هر آنچه که مدنظرتان هست را به آرایشگر بگویید تا روی صورتتان امتحان کند برای مثال : مدل خط چشم و یا رنگ سایه. با این کار بهترین آرایشی که متناسب چهره تان است انتخاب می شود.

2 _ برای تست میکاپ لباس سفید بپوشید

در روز تست میکاپ لباس سفید بپوشید تا ببینید رنگ و مدل آرایشتان کنار لباس سفید چگونه است آیا هماهنگی دارد یا خیر. می توانید چند تا عکس از خودتان بگیرید تا ببینید کدام مدل آرایش با لباس سفید زیباتر است.

3 _ رنگ ابروهایتان را با رنگ موهایتان هماهنگ کنید

اگر قصد دارید موهایتان را رنگ کنید ابروهایتان را فراموش نکنید رنگ ابرو باید متناسب با رنگ مو باشد. بهتر است ابروهایتان حالت طبیعی داشته باشد تا زیباتر به نظر برسید بنابراین ابروی بسیار باریک یا پهن اصلا مناسب نیستند.

4 _ از موی مصنوعی استفاده نکنید

در صورتی که آرایشگرتان قصد استفاده از موی مصنوعی دارد از این کار جلوگیری کنید چرا که رنگ موی مصنوعی هر چه قدر هم نزدیک به رنگ موی خودتان باشد باز هم غیرطبیعی جلوه می کند.

5 _ آرایشگرتان باید مختص به شما باشد

اگر می خواهید در مراسم آرایشی خاص داشته باشید به آرایشگاهی بروید که هیچ یک از اعضای فامیل در آنجا حضور نداشته باشند زیرا هر آرایشگری از یک سبک آرایشی استفاده می کند و با وجود تغییرات در آرایش افراد باز هم تم اصلی کارشان یکی می باشد.

میکاپ عروس
میکاپ عروس

6 _ از مدل های آرایشی مورد علاقه تان عکس تهیه کنید

اگر مدل آرایش عروس خاصی مد نظرتان هست حتما از آن عکس بگیرید و در روز تست به آرایشگرتان نشان دهید تا از آن سبک استفاده کند.

7 _ آرایشتان در عین طبیعی بودن نباید بی رنگ و رو باشد

امروزه دیگر از آرایش غلیظ استفاده نمی شود اغلب به دنبال آرایش طبیعی هستند اما این به این معنی نیست که آرایشتان بی رنگ و رو باشد. در آرایشتان باید از رنگ های متضاد با رنگ لباس عروس انتخاب شود تا جذابتر به نظر برسید.

8 _ در انتخاب مژه مصنوعی دقت کنید

پرپشت بودن مژه ها در جذابیت چشم ها تاثیر بسزایی دارد از این رو آرایشگران بر روی پلک مژه مصنوعی به کار می برند. برای اینکه مزه هایتان طبیعی به نظر برسد از آرایشگر خود بخواهید تا از مژه های تکی در لا به لای مژه های خودتان استفاده کند.

9 _ آرایش کردن را در فضاهای مختلف امتحان کنید

جلوه آرایش در فضاهای مختلف به دلیل کم و زیاد شدن نور متفاوت است بنابراین در روز تست میکاپ آرایشتان را در فضاهای مختلف امتحان کنید تا در روز مراسم در هر فضایی درخشان باشید.

10 _ اگر در رابطه با میکاپ نکته ای دارید آن را با آرایشگرتان در میان بگذارید

سلیقه همه افراد با یکدیگر متفاوت می باشد، بعد از انتخاب سبک آرایش عروس هر نکته ای که فکر می کنید نیاز به بیان آن است با آرایشگر خود در میان بگذارید. مثلا در سبک میکاپ عروس که انتخاب کردید از دو مدل خط چشم می توان استفاده کرد که ممکن است یکی از آن ها مورد پسند شما نباشد قبل از میکاپ تمام نکات مهم را بیان کنید.

عکس عروس
عکس عروس

11 _ از آرایش غلیظ خودداری کنید

در نکات بالا در رابطه با آرایش غلیظ صحبت کردیم با این حال برخی افراد آرایش زیاد می پسندند اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که معمولا آرایش غلیظ در عکس جلوه خوبی ندارد هر چقدر آرایشتان طبیعی تر باشد همان قدر عکس هایتان زیباتر خواهد شد.

12 _ از آرایش عروس بروز استفاده نکنید

آرایش عروس بروز ممکن است برایتان جذابیت داشته باشد اما با گذشت زمان از مد می افتد و دلتان را می زند. عکس های عروسی تا آخر عمر باقی می ماند پس از لباس و میکاپ عروسی که به تازگی مد شده است بپرهیزید. آرایش لایت یک نوع سبک آرایشی است که هیچ گاه از مد نخواهد افتاد پس می تواند انتخاب مناسبی باشد.

13 _ رژ لب های متنوع را امتحان کنید

رنگ رژ لب در جذابیت چهره نقش مهمی دارد. در صورتی که آرایشتان ساده و طبیعی است برای جلوگیری از بی رنگ و رو شدن صورت حتما از یک رژ لب جیغ مانند قرمز یا زرشکی استفاده کنید.

14 _ باید رنگ پوست صورت و بدنتان متناسب باشد

زمانی که از کرم پودر بر روی صورت استفاده می کنید رنگ صورتتان با رنگ بدنتان متفاوت خواهد شد و جلوه بدی خواهد داشت برای رفع این تفاوت کمی از کرم پودر بر روی گردن و شانه هایتان استفاده کنید.

15 _ از سایه های روشن استفاده کنید

برای داشتن چشم های درشت و جذاب از زدن سایه های خیلی پررنگ مانند مشکی و طوسی بپرهیزید زیرا با استفاده از رنگ های تیره نه تنها زیبا نیست بلکه چشمها را از حالت طبیعی خارج می کند.

16 _ در انتخاب لوازم آرایشی دقت کنید

از لوازم آرایشی خیلی مات و یا خیلی براق استفاده نکنید چون آرایش مات باعث می شود صورتتان خشک شده و پوسته دهد همچنین آرایش براق هم پس از مدتی روی صورت به هم میریزد. از آنجا که مراسم عروسی طولانی می باشد و فعالیت شما هم زیاد خواهد بود از لوازم آرایشی استفاده کنید که مدت زیادی روی صورت ثابت بماند.

در ادامه مطالب شما را به دیدن چند مدل میکاپ عروس 2019 دعوت می کنیم.

میکاپ عروس 2019
میکاپ عروس 2019

 

میکاپ مدل عروس 2020
میکاپ مدل عروس 2020

 

آرایش مدل 2109
آرایش مدل 2109

 

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش