آخرین مطالب

اشتباهات رایج در لاک زدن که نمی دانید

اشتباهات رایج در لاک زدن که نمی دانید

برای داشتن دست هایی زیبا، علاوه بر اهمیت رسیدگی به پوست دست، لازم است تا به ناخن ها نیز اهمیت دهید. یکی از راه های داشتن دست هایی زیبا، زدن لاک های جذاب است. اما باید بدانید که بسیاری از خانم ها حین لاک زدن دچار اشتباهاتی می شوند که زیبایی لاک خود را مخدوش می کنند. از این رو ما قصد داریم در این مطلب، شما را با اشتباهات رایج در لاک زدن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج در لاک زدن

لاک زدن یکی از جذاب ترین کارهایی است که یک خانم می تواند انجام دهد. اما همین لاک زدن می تواند کاری سخت نیز تلقی شود اگر که اشتباهات رایج در لاک زدن را نشناسند، چرا که هرچقدر هم لاک را به زیبایی روی دستان خود زده باشید، این اشتباهات می تواند تمام آن زیبایی ها را خراب کند. از این رو ما به شما کمک می کنیم تا با شناخت این اشتباهات، از انجام دادن آن ها اجتناب نمایید:

لاک زدن
لاک زدن

دوش گرفتن با آب گرم و حمام

یکی از بزرگ ترین اشتباهات رایج در لاک زدن، دوش گرفتن با آب گرم بلافاصله پس از لاک زدن است. از این رو شما باید مدت زمان کافی را صبر کنید تا لاک خشک شده و ثابت شود. لازم است بدانید که گرما و بخار آن هم حمام می تواد به راحتی سبب خرابی لاک با ایجاد حباب روی آن و یا لکه دار شدن آن شود. از این رو، خوب است تا دست کم یک ساعت پس از لاک زدن به حمام بروید.

خوابیدن درست بعد از لاک زدن

یکی دیگر از اشتباهات رایج در لاک زدن، خوابیدن پس از لاک زدن روی ناخن ها است. درست است که ظاهر لاک ها چند دقیقه بعد از زدن آن ها، به شما می گوید که لاک ناخن شما خشک شده، اما حقیقت این است خشک شدن لاک آن هم به طول کامل دست کم یک ساعت زمان لازم دارد. به همین دلیل برای جلوگیری از خراب شدن لاک روی ناخن هایتان، از خوابیدن در تخت خواب اجتناب کنید.

لاک زدن
لاک زدن

نزدن تاپ کت روی لاک

بسیاری از خانم ها، تاپ کت را یکی از کارهای زائد و اضافی می دانند، اما حقیقت این است که نزدن تاپ کت، یکی از همان اشتباهات رایجی است که اغلب انجام می دهند و به همین راحتی، لاک ناخن خود را خراب می کنند. زدن تاپ کت روی لاک، نه تنها ناخن های شما را براق می کند، بلکه می تواند طول عمر لاک روی ناخن شما را افزایش دهد. این یک لایه اضافی، تاثیر زیادی روی ماندگاری لاک ناخن شما دارد. لاک ناخن اسنس مدل تاپ کت ژل نیل یکی از بهترین تاپ کت هایی است که می توانید خریداری کنید. برای تهیه این محصول، روی لینک زیر کلیک کنید:

پاک نکردن ناخن ها از چربی و روغن

از آن جایی که هیچ چیز به سطح چرب نمی چسبد، باید قبل از لاک زدن، ناخن های خود را خوب بشویید و تمیز کنید تا مبادا روی آن چربی و روغن وجود داشته باشد. در این صورت لاک روی سطح ناخن شما به خوبی قرار نمی گیرد، لذا شما نمی توانید ناخن های زیبا و جذاب داشته باشید.

نزدن بیس کت از اشتباهات رایج در لاک زدن

بیس کت یکی از الزامات لاک زدن محسوب می شود. این کار ضمن ماندگاری و افزایش طول عمر لاک، سلامت ناخن های شما را نیز تضمین می کند. پس خوب است برای داشتن ناخن های زیبا، حتما زیر لاک، بین کت بزنید.

نزدن کوتیکول ناخن

یکی دیگر از اشتباهات رایج در لاک زدن، نزدن کوتیکول است. برخی از خانم ها، این را کاری اضافی می دانند در صورتی که نزدن کوتیکول، ظاهری جذابی به ناخن های شما نمی دهد. پس اولین قدم این است که با ابزار و قیچی مخصوص این کار، کوتیکول های ناخن خود را بزنید.

اشتباهات رایج در لاک زدن
اشتباهات رایج در لاک زدن

استفاده از لاک های بی کیفیت از مهم ترین اشتباهات رایج در لاک زدن

کیفیت لاک هایی که خریداری می کنید، روی ظاهر ناخن های شما تاثیر گذار است. به همین دلیل لازم است تا از استفاده از لاک های بی کیفیت اجتناب کنید، تا هم به سلامت ناخن های خود آسیب وارد نکنید، و هم بتوانید ظاهری زیبا و جذاب به ناخن های خود ببخشید.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، اشتباهات رایج در لاک زدن متفاوت هستند و هر یک از خانم ها می توانند یک یا چندتا از این اشتباهات را انجام دهند. حال شما می توانید با آگاهی از این نکات و اجتناب از انجام دادن این اشتباهات، دست ها و ناخن های زیبا و جذابی را به خود هدیه دهید.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش