آخرین مطالب

فرق کانتور و کانسیلر چیست ؟

فرق کانتور و کانسیلر چیست ؟

فرق کانتور و کانسیلر چیست ؟ یا بهتره بگیم کانتور و کانسیلر هر کدوم دقیقا چه کاری انجام میدن و چه تاثیری روی آرایش ما دارند؟

جواب این سوال برای افرادی که هر روز کانتورینگ و چهره سازی میکنند و از کانسیلر ها استفاده میکنند بسیار ساده است، اما اگر کمی با این نوع آرایش ها غریبه باشید احتمالا فرق این دو را درست متوجه نشوید. در واقع اگر بخواهیم به ساده ترین بیان به شما بگوییم کانتور و کانسیلر چه کاری از دستشان بر می آید این طور باید گفت که :

کانتور وظیفه چهره سازی در آرایش را بر عهده دارد، به این معنی که اگر شما بخواهید قسمتی از صورت خود را برجسته تر نشان دهید یا این که قسمت دیگری را کوچکتر از چیزی که هست نمایش دهید میتوانید روی کانتور یک حساب ویژه باز کنید.

کانسیلر هم وسیله ای برای پوشش هر نو نقص روی پوست چهره شماست، منظور از نقص هر گونه جای لک، جوش و تیرگی ها(اطراف چشم) میباشد که با پوشش این موارد شما میتوانید یک آرایش بسیار جذاب داشته باشید.

اما تعریف و فرق کانتور و کانسیلر به همین جا ختم نمیشود و ما در این مقاله از امنفی قصد داریم تا شما را به صورت کامل با این دو وسیله پرکاربردِ آرایشی آشنا کنیم.

 

کانتورینگ صورت به ساده ترین روش

برای انجام کانتور صورت، شما نیاز به وسیله ای به نام کانتور دارید که این وسیله در سه نوع استیکی، مایع و پودی تولید میشود. اگر شما در کانتورینگ صورت حرفه ای هستید میتوانید از کانتور های پودری استفاده کنید اما اگر تازه کار هستید کانتور استیکی و مایع کار شما را بسیار راحت تر خواهد کرد.

برای شروع ما نیاز به یک کرم پودر داریم. در ابتدا لایه نازکی از کرم پودر را برای پوشش پوست خود انتخاب و پوست را صاف و یکدست کنید. برای برجسته کردن اعضای صورت، قسمتهایی که قرار است کانتور شود را مشخص کنید: این اعضا شامل خط فک ، چانه ، گونه و… هستند. در این مرحله تا میتوانید از رنگهای طبیعی برای کانتورینگ استفاده کنید تا آرایش شما کاملا طبیعی به نظر برسد. برای نتیجه بهتر میتوانید روی بینی ، قسمتی از استخوان گونه و استخوان بالای ابرو از هایلایت استفاده کنید. دلیل آن هم این است که هایلایت جلوه کانتورینگ شما را افزایش میدهد.

کانتورینگ صورت

نکاتی که در مورد کانتور کردن باید بدانید :

 

  • انتخاب رنگ مناسب کانتور
  • به خوبی محو کردن خطوط کانتور
  • استفاده از کرم مناسب با پوست تان
  • استفاده از برس مناسب برای کانتورینگ
  • آشنایی با ساختار صورت و نقاط استخوانی صورت
  • کانتور تیره برای کشیدن نقاط تیره و کانتورروشن برای هایلایت

  

ترفند های طلایی کانتورینگ

کوتاه نشان دادن پیشانی های بلند با کانتورینگ : از شماره رنگهای تیره زمانی استفاده کنید که می‌خواهید آن قسمت برجسته نباشند. مثلاً اگر پیشانی بلندی دارید باید زیر خط رویش مویتان را تیره کنید تا پیشانی بنظر کوتاه‌تر بیاید.

برجسته کردن گونه‌ها با کانتورینگ : برای اینکه گونه هایتان را برجسته تر از حالتی که هست نمایش دهید باید زیر استخوان گونه را تیره کنید، به این ترتیب که زیر استخوان گونه‌تان شیبی هست که تا بناگوش ادامه پیدا کرده، آن قسمت باید تیره شود و برای محو کردن خط گونه باید آن را به سمت بالا محو کنید.

باریک کردن بینی با کانتورینگ : یکی از پر استفاده ترین ترفند های کانتورینگ باریک تر نشان دادن است، برای این کار دو طرف بینی را دو خط موازی تیره بکشید و روی تیغه بینی را روشن کنید. با این کار شما صاحب بینی باریک تری خواهید شد.

فید کردن یا محو کردن با کانتورینگ : خطوط تیره‌ای که ایجاد کرده‌اید نباید خیلی قابل مشاهده باشد. این خطوط را می‌توانید با براش مخصوص کانتورینگ یا ابر پنکیک محو کنید. این کار را با ضربات آرام ابر یا براش به آن نواحی انجام دهید(به هیچ عنوان ابر را روی صورت خود نکشید چون باعث از بین رفتن کرم پودرتان میشود) تا یک حالت سایه محو از رنگ کانتور روی صورت شما مشاهده شود. همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که برای پیشانی رو به بالا و برای فک رو به پایین عملیات فید کردن را انجام دهید.

نحوه صحیح کانتورینگ

کانسیلر چیست ؟

بعد از اینکه به طور کلی با کانتور و کاتورینگ آشنا شدیم حالا نوبت به آشنایی و طرز استفاده از کانسیلر و همچنین تفاوت یا فرق کانتور و کانسیلر است.

همان طور که پیش تر در این نوشته گفتیم، کانسیلر وظیفه پوشاندن عیب ها و نقایص پوست صورت ما را بر عهده دارد. کانسیلر ها به دو شکل رنگی و بی رنگ وجود دارند که از کانسیلر بی رنگ برای محو کردن تیرگی های اطراف چشم و از کانسیلر رنگی برای از بین بردن جای جوش ، لک ،کبودی ها و تیرگی ها صورت استفاده میشود. (از رنگ نارنجی برای پوششش کبودی و از رنگ سبز برای قرمزی جوش استفاده کنید).

کاربرد کانسیلر در میکاپ

کاربردهای مهم کانسیلر

از کانسیلر ها در نواحی مختلف صورت استفاده میشود، این نواحی شامل چانه، پیشانی ، تیغه بینی و حتی ایجاد خط‌های خنده عمیق استفاده میشود. همچنین شما میتوانید برای داشتن لب های برجسته تر نشان دادن لب ها از کانسیلر در اطراف لب و خط لب استفاده کنید و همینطور می‌توانید از کانسیلر زیر خط گونه نیز بزنید تا خط گونه را عمیق‌تر نشان دهید.

کاربرد کانسیلر در میکاپ

انواع مختلف کانسیلر ها

کانسیلر مایع : یکی از محبوب ترین مدل های کانسیلر است و این محبوبیت به دلیل پوشش دهی فوق العاده و استفاده آسان از این وسیله است.

استیکی : این مدل از کانسیلرها دارای پوشش دهی متوسط رو به بالا هستند که بیشتر برای پوست های خشک مورد استفاده قرار میگیرند و لایه نسبتا ضخیمی روی پوست شما ایجاد می کنند که با این کار همه منافذ پوست را در بر میگیرد.

کرمی : کانسیلر های کرمی برای انواع پوست ها ایده آل هستند و ظاهر آنها به این شکل است که در پلت های کوچک و رنگ بندی های مختلف وجود دارند. انوع کرمی، پوشش دهی خوبی دارند و معمولا برای پوشش دادن تیرگی هاعملکرد قابل قبولی دارند.

 رنگی : از این مدل کانسیلر پوشش دهی خوبی در مقابل جوش ها و لکه های تیره و سیاهی ها دارد و برای یکدست کردن رنگ پوست بسیار ایده آل است.

 

کانسیلر مناسب برای پوست من کدومه ؟

نکته بسیار مهمی که در انتخاب رنگ کانسیلر باید رعایت کنید این است که همیشه به یاد داشته باشید برای رفع نقایص و تیرگی های پوست باید از کانسیلر ۲ درجه روشن تر از پوست خود استفاده کنید.

 

فرق کانتور و کانسیلر :

شما اکنون تفاوت های اصلی کانتور و کانسیلر را یادگرفتید. اما اگر به صورت جمع بندی بخواهیم بگوییم کانتور وسیله سایه سازی و زاویه سازی صورت شماست و میتواند نواحی مد نظر در صورت شما را برجسته یا کوکتر جلوه دهد اما کانسیلر وسیله ای است که نقایص پوست شما را میپوشاند و باعث میشود آرایشی یکدست و زیباتر داشته باشید باید تا به حال متوجه تفاوت کانتور و کانسیلر شده باشید.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش