آخرین مطالب

ترفندهای خاص برای داشتن یک آرایش ملایم

ترفندهای خاص برای داشتن یک آرایش ملایم

نکاتی که باید در آرایش صورت ملایم رعایت کنیم

شست‌وشوی بیش از حد صورت

شست‌وشوی صورت اولین اصل داشتن آرایش صورت خوب است. هر فرد پوست متفاوتی دارد. سن نیز پوست انسان را دست‌خوش تغییراتی می‌کند. مثلا وقتی شما پوست خشک و پوسته پوسته‌ای دارید نباید در شست‌وشوی صورت خود افراط کنید. ایده‌آل شست‌‌‌وشوی صورت دوبار در روز است.

آرایش صورت ملایم

اشتباه در آرایش صورت با پوست خشک

یکی از عوامل موثر در آرایش، شناخت درست پوست خود است. استفاده از لوازم آرایشی بر روی پوست‌های خشک یک اشتباه بزرگ است. اگر پوست خشکی دارید حتما قبل از آرایش کردن از آبرسان استفاده کنید. خشکی پوست در آرایش باعث می‎‌شود پوست شما خسته و پیرتر از سن واقعی شما نشان داده شود و مانع از داشتن یک آرایش صورت ملایم زیبا شود.

استفاده نادرست از کانسیلر

برای پوشانندگی عالی بهتر است اول از کرم پودر و بعد از کانسیلر استفاده کنیم. هرگز بیش‌ازحد از کانسیلر استفاده نکنید. استفاده زیاد از کانسیلر بر روی گودی زیر چشم باعث می‌شود شما مسن‌تر به‌نظر برسید و این برای یک آرایش صورت ملایم مناسب نیست. روش درست برای پوشاندن سیاهی زیرچشم استفاده چند قطره بر روی استخوان زیر چشم است. از کرم پودر به عنوان کانسیلر استفاده نکنید.

آرایش صورت ملایم

استفاده بیش‌ازحد از کرم پودر در آرایش صورت ملایم

استفاده چند لایه‌ای از کرم پودر برای آرایش صورت ملایم و دخترانه مناسب نیست. همچنین برای پوست شما اصلا مفید نیست و پوست را شبیه به کیکی می‌کند که با لایه‌های خامه‌ای زیاد پوشانده شده است. لازم نیست از کرم پودر در همه نواحی صورت خود استفاده کنید، استفاده کمی از آن در قسمت گونه‌ها و بینی کفایت می‌کند. برخی از خانم‌ها از کرم پودر برای پوشاندن لکه‌ها استفاده می‌کنند که این کار اشتباه است و باید از کانسیلر برای این کار استفاده کنند.

اشتباهات آرایش ابرو

ابروها تاثیر زیادی در زیباتر دیده شدن چشم‌ها دارند. ابرو‌هایی با فرم طبیعی در آرایش صورت ملایم چشم‌ها را درشت‌تر و زیباتر نشان می‌دهد. ابروهای پرپشت و بی‌حالت چشم‌ها را بی‌حال نشان می‌دهد. ابروهای نازک باعث کشیده شدن چشم‌ها نمی‌شود و به‌طور کامل ظاهر شما را تغییر می‌دهد.

آرایش صورت ملایم

استفاده نادرست از خط چشم

اگر شما از سایه‌های تیره استفاده می‌کنید بهتر است از خط چشم مشکی استفاده کنید. ولی اگر از سایه‌های روشن‌تر برای آرایش استفاده می‌کنید بهتر است از خط چشم قهوه‌ای استفاده کنید. بنابراین برای داشتن یک آرایش صورت ملایم همخوانی رنگ سایه با خط چشم اهمیت دارد.

اشتباهات کشیدن خط لب

از کشیدن خط لب‌های تیره، نازک و خارج از محوطه لب در آرایش صورت ملایم خودداری کنید. هدف از کشیدن خط لب مشخص کردن محیط لب‌ها نیست، هدف فرم‌دهی و برجسته کردن لب‌ها است. برای داشتن یک خط لب خوب باید از یک خط لب یک یا دو درجه تیره‌تر از رژ خود استفاده کنید.

مجله دلتا

منبع: دلتا

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش