آخرین مطالب

بهترین راه های ماندگاری آرایش صورت

بهترین راه های ماندگاری آرایش صورت

راه های ماندگاری آرایش

یکی از مشکلاتی که برای اکثر خانم‌ها به ویژه در فصل تابستان ایجاد می‌شود، ثابت نماندن آرایش بر روی پوست صورت آن‌هاست. حتی ماهرترین افراد نیز در این زمینه دغدغه دارند که باید برای تثبیت آرایش چه کنیم و این احتمال را می‌دهند که پس از چند ساعت آرایش اطراف چشم و لب‌های آن‌ها بهم ریخته شود.

برای ماندگاری بیشتر ارایش چه باید کرد

همه این موارد که بسیار در چهره و زیبایی بیشتر آن تاثیر گذارند، با انجام برخی ترفندهای مهم قابل حل هستند. در ادامه تمامی راه های ماندگاری آرایش برای شما شرح داده شده‌است تا به کمک آن‌ها بتوانید یک آرایش زیبا و مرتب را در طول روز حفظ کنید.

این روش‌ها عبارتند از:

آماده سازی پوست پیش از آرایش

چربی‌های طبیعی پوست، سلول‌های مرده، باکتری و آلودگی‌های داخل منافذ پوستی همان عواملی هستند که باعث نامرتب شدن آرایش شما می‌شوند. به همین دلیل اگر شما شخصی هستید که به ماندگاری میکاپ صورتتان اهمیت می‌دهید بهتر است بدانید که یکی مهم‌ترین راههای ماندگاری آرایش صورت ، لایه برداری و پاکسازی پوست صورت حداقل هر دو هفته یک بار می‌باشد.

همچنین برای داشتن پوستی نرم و لطیف که آرایش اصلاحاً بر روی آن بنشیند، بهتر است از تونر و مرطوب کننده‌های مخصوص پوست صورتتان استفاده کنید. زیرا تونر باعث تنظیم PH و تمیزی کامل صورت می‌شود و به دنبال آن کرم مرطوب کننده نیز به نرمی و لطافت بیشتر آن کمک می‌کند.

استفاده از پرایمر پیش از آرایش

پرایمرهای صورت باعث بستن منافذ پوست، پوشاندن جای جوش، محو کردن چین و چروک صورت و صاف یکدست شدن سطح آن می‌شوند. به همین دلیل استفاده از یک پرایمر مناسب باعث داشتن آرایشی مرتب و ماندگار خواهد شد.

همچنین استفاده از پرایمر چشم باعث می‌شود علاوه بر محو شدن چین و چرو‌های اطراف آن و پخش شدن بهتر سایه بر روی پلک، خط چشم و سایه ماندگاری بیشتری بر روی چشم داشته باشند. اما سعی کنید پرایمری را انتخاب کنید که بر پایه آب بوده و ترکیبات آن فاقد روغن باشد.

برای تثبیت ارایش چه کنیم

استفاده از محصولات ضد آب

برای داشتن یک آرایش ماندگار که طولانی مدت بر روی پوست شما باقی بماند، بهتر است از انواع محصولات ضد آب مانند ریمل ، خط چشم و… استفاده کنید.

مصرف محصولات فاقد روغن

اصولا افراد با پوست چرب و معمولی بسیار سوال می‌کنند که برای ماندگاری بیشتر آرایش چه باید کرد ، که بهترین راهکار برای آن‌ها استفاده از محصولات فاقد روغن است. اما اگر شما دارای پوست خشک نیز هستید، بهتر است از محصولات فاقد روغن استفاده کنید، اما پیش از استفاده‌ آن‌ها مرطوب کننده را فراموش نکنید.

آرایش صحیح لب‌ها

ماندگار بودن آرایش بر روی لب‌ها کمی سخت به نظر می‌آید اما در صورتی که با روش‌های صحیح آرایش لب آشنا باشید، می‌توانید ساعت‌ها رژ لبی مرتب داشته باشید. برای درست رژ لب زدن بهتر است:

  1. لایه‌ای رژ لب مات یا مداد لب بزنید.
  2. مقدار اضافه رژ لب را با یک دستمال کاغذی از روی لب‌هایتان پاک کنید.
  3. کمی پودر تثبیت کننده رژ لب یا پنکیک بر روی لب‌هایتان بزنید.
  4. یک لایه دیگر رژ لب بزنید.

راههای ماندگاری آرایش صورت

آرایش کمتر، ماندگاری بیشتر!

یکی از راه های ماندگاری آرایش و ثابت ماندن آن، استفاده کمتر از لوازم آرایشی بر روی یکدیگر است. به این صورت که هر چقدر مقدار استفاده شما از کرم پودر ، کانسیلر، فاندیشن، پنکیک و … به صورت لایه‌های نازک‌تر باشد، علاوه بر ملایم‌تر بودن آرایشتان، این مواد نیز بهتر جذب پوست شما می‌شوند و بیشتر روی پوستتان ثابت می‌مانند.

مصرف فیکساتور بر روی آرایش

ممکن است بپرسید در نهایت و پس از کامل کردن آرایش برای تثبیت آرایش چه کنیم ؟ پاسخ این است که استفاده از پودر بیک و اسپری باعث ثابت ماندن بیشتر آرایش بر روی پوست شما خواهند شد. فیکساتورها همانطور که از نامشان پیداست، با فیکس کردن آرایش بر روی پوست شما، باعث ماندگاری بیشتر آن می‌شوند.

اگر پوستی چرب و مختلط دارید نیز استفاده‌ی پودر بیک به شما پیشنهاد می‌شود. این محصول را حین و پس از آرایش می‌توانید بر روی صورتتان، به ویژه نقاطی که بیشتر تعریق دارند بزنید تا میکاپ با دوام‌تری داشته باشید. همچنین بهتر است بدانید انواع فیکساتور و پودر بیک از ایجاد چین و چروک در اطراف چشم‌ها و لب‌های شما جلوگیری می‌کند.

سوالات متداول درباره راه های ماندگاری آرایش

ثابت ماندن آرایش بر روی صورت و نامرتب نشدن آن پس از چند ساعت آرزوی هر خانمی است به همین دلیل سوالات و دغدغه‌های بسیاری در زمینه خواهند داشت. به همین دلیل در این قسمت سعی شده تا به برخی از مهم‌ترین این سوالات پاسخ داده شود.

برای ماندگاری بیشتر ارایش چه باید کرد؟

ماندگاری آرایش بر روی صورت کار سخت و دشواری نیست و تنها با رعایت چند روش که در این مقاله به آن پرداخته شده‌است، می‌توانید میکاپی ماندگار داشته باشید.

برای تثبیت آرایش چه کنیم؟

برای ثابت نگه‌داشتن میکاپ بر روی صورت می‌توانید از انواع فیکساتور و پرایمرهای صورت استفاده کنید.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش