آخرین مطالب

آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟

 آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟

آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟

در حالت ایده آل، رنگ ابرو نه تنها با رنگ مو بلکه با رنگ پوست و رنگ چشم شما نیز هماهنگ است. این به معنی یکی بودن رنگ مو و ابرو نیست. آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟ نه لزوما؛ آن چه مهم است تناسب این دو رنگ است. همه چیز به این بستگی دارد که چه چیزی به شما بیاید. اکنون و در سال 2022، همه چیز فردی‌تر از همیشه است و به سلیقه شخصی همه افراد احترام زیادی گذاشته می‌شود. به همین دلیل شاهد رنگ کردن ابروها به رنگ‌های غیر متعارفی همچون صورتی، سبز، قرمز و دیگر رنگ‌های فانتزی نیز هستیم و یا ترندهای آرایشی عجیب بسیاری می‌بینیم.

اما بحث ما امروز، زیبایی شناسی ابرو و هارمونی یکسان رنگ ابرو با رنگ مو است. آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟ در ادامه می‌خوانیم.

بیشتر بخوانید: 5 روش خانگی برای پرپشت کردن ابروها

 

آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟

 

رنگ ابرو متناسب با هر رنگ مو

1. موهای بلوند

اگر به صورت طبیعی بلوند هستید، موهای بوری دارید و ابروهایتان نیز روشن و هم رنگ با موهایتان هستند، می‌توانید به چهره خود جان بدهید و برای این که صورتتان بی‌رنگ و بی‌روح به نظر نرسد از رنگی یک یا دو درجه تیره‌تر از موهایتان استفاده کنید. این گونه چهره‌تان جلوه‌ای خاص به خود می‌گیرد و جذابیت چشمانتان نیز بیشتر می‌شود. اگر افراد حس کنند ابروهایشان قابل روئیت است احساس بهتری خواهند داشت. به همین دلیل افراد با بلوند طبیعی آزادند که ابروهایشان را تیره‌تر کنند و چشمانشان را درشت‌تر نشان دهند. ابرو مانند یک قاب برای چشم است و رنگ چشم را به رخ می‌کشاند. اگر موهای بلوند طبیعی دارید اما ابروهایتان تیره هستند، در صورت دلخواه می‌توانید آن‌ها را یک یا دو درجه روشن‌تر کنید.

در صورتی که موهای خود را به وسیله رنگ بلوند کرده اید، بهتر است ابروهایتان را نیز روشن کنید. آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟ خیر، بهتر است رنگ ابروهایتان یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ موهایتان باشد. اگر ابروهایی بسیار تیره دارید و از این مسئله راضی نیستید، باید از دکلره استفاده کنید. زمانی که رنگ ابرو روشن‌تر از رنگ مو باشد و این روشنی به چشم بخورد، چهره خسته به نظر می‌رسد.

بیشتر بخوانید: لیفت و لمینت یا اکستنشن مژه؟

 

آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟

 

 

2. موهای پلاتینی و سفید

با توجه به پاسخ سوال آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟ حتما می‌دانید که لازم نیست ابروهای دقیقا همرنگ با موهای خود داشته باشید. خانمی که موهای خود را پلاتینی، یخی، سفید و یا خاکستری می‌کند، نباید ابروهای خود را نیز به این رنگ در آورد. البته برخی افراد دوست دارند چنین کاری را انجام دهند و باید بدانند که ممکن است ابروهایشان نامرئی به نظر برسد. رنگ موی پلاتینی به قدر کافی چشمگیر است و نیازی به تجملات اضافه ندارد. اگر چهره استخوانی و زاویه فک طبیعی دارید و مانند مدل‌های اروپایی هستید، شاید ابروهای یخی فکر جالبی باشند، اما چهره شرقی و صورت پر این ایده را نمی‌پسندد.

حتی اگر صورتتان کمتر شبیه ایرانی‌ها است، باید بدانید که ابرو به رنگ نامتعارف جلب توجه می‌کند و به میکاپ زیادی نیاز دارد. پس تنها خاص پسندان باید به آن فکر کنند. بقیه می‌توانند ابروهای خاکی رنگ داشته باشند. از طرفی شما نمی‌خواهید کسی را متقاعد کنید که رنگ موهایتان به صورت طبیعی پلاتینی است. این رنگ مانند رنگ‌های فانتزی دیگر به صورت طبیعی وجود ندارد و به همین دلیل، کسانی که رنگ موهای خود را فانتزی کرده اند قادر اند ابروهای طبیعی خود را داشته باشند یا آن را چند درجه روشن‌تر کنند.

بیشتر بخوانید: راه های تقویت مژه بعد از اکستنشن

 

 

آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟

 

3. موهای قهوه‌ای و Brunette

موهای قهوه‌ای همیشه طرفداران خود را دارند و مانند رنگ‌های تیره دیگر، در ما ایرانی‌ها به فراوانی دیده می‌شوند. اگر در ابتدا موهای روشنی داشتید و برای مثال بلوند بوده اید و بعد موهایتان را قهوه‌ای کرده اید، توصیه می‌شود که ابروهایتان را تیره‌تر از رنگ طبیعی‌شان کنید تا با رنگ موهایتان هماهنگ شوند. آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟ زمانی که موهای خود را از بلوند و روشن به قهوه‌ای تبدیل می‌کنید، باید رنگ ابرویی تیره‌تر از رنگ موی خود به آن بزنید. اما اگر از ابتدا موهایی قهوه‌ای داشتید و ابروهایتان نیز تیره بودن، همین که ابرو یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ مو باشد کافی است و نیازی به رنگ کردن ابرو نیست.

گاهی اوقات نوع قهوه‌ای مو و ابرو با هم فرق دارد و فردی که موهای تیره داشته و اکنون نیز از رنگ قهوه‌ای برای خود بهره برده، می‌خواهد رنگ ابرو بزند، در این موقعیت لازم است از رنگ ابرویی یک یا دو درجه روشن‌تر از موهای خود استفاده کنید. به طور طبیعی، بهتر است که ابرو تیره‌تر به نظر برسد و رنگ سردتری داشته باشد، اما انتخاب با خودتان است. نکته قابل توجه درباره موهای قهوه‌ای و اکثر موهای تیره این است که طیف انتخاب بسیار گسترده‌ای دارند و می‌توانند از انواع تناژهای رنگی استفاده کنند.  اگر رنگ ابروی طبیعی و تیره شما با رنگ پوستتان هماهنگ است آن را تغییر ندهید.

بیشتر بخوانید: آیا بیوتین چاق کننده است؟

 

آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟

 

4. موهای مشکی

رنگ موی سیاه رنگ با ابروهای سیاه رنگ مچ می‌شود. بله! فرمول بسیار ساده است. در این جا می‌توان به سوال آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟ این گونه جواب داد: بله. رنگ موی مشکی قوانین را از بین می‌برد و با ابروی همرنگ خود زیبا به نظر می‌رسد. کسانی که به طور طبیعی موهای سیاه رنگ و چشم و ابروی مشکی دارند و نمی‌خواهند آن را تغییر دهند، استثنا هستند و نیازی نیست رنگ ابرویی یک یا دو درجه متفاوت از موهای خود داشته باشند. طیف‌های روشن‌تر قهوه‌ای و خاکستری نیز گزینه مناسبی هستند. قوانین این رنگ ابرو با رنگ ابروی فردی که موهای قهوه‌ای دارد تقریبا یکی است.

برای موهای مشکی، ابروهایی با رنگ سرد داشته باشید. اگر ابروهای قهوه‌ای را انتخاب می‌کنید، از یک قهوه‌ای متوسط با تناژ سرد بهره ببرید.

بیشتر بخوانید: نکاتی که باید پیش از کراتینه کردن موها بدانید

 

آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟

 

5. موهای قرمز

آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟ وقتی موهای قرمزی داشته باشید لازم نیست خیلی به این سوال فکر کنید. اگر دقت کنید کسانی که به طور طبیعی موهای قرمز و جینجر دارند و Redhead به حساب می‌آیند، ابروهایی دقیقا همرنگ موهای خود ندارند و برای این که چهره سردی نداشته باشند، می‌توانند از ریمل ابروی طلایی رنگ استفاده کنند تا صورت آن‌ها گرم و دلنشین شود. موی قرمز طبیعی‌تر نیاز به رنگ کردن ابرو را از بین می‌برد و تنها لازم است با استفاده از مداد ابرو، قاب ابرو مشخص شود و چند تار به ابرو اضافه شوند.

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ مو برای سال 1401 چیست؟

 

آیا رنگ ابرو و رنگ مو باید یکی باشند؟

 

قانون طلایی رنگ ابرو

همه چیز سلیقه‌ای است و حتی اگر بخواهید روی مد باشید، می‌دانید که قوانین از فرد به فرد متفاوت اند. در گذشته ابروهایی نازک، بسیار تیره و رو به بالا مد بود و کسانی که چنین ابروهایی نداشتند یا می‌خواستند این ترند را در شدیدترین حالت خود به اجرا در آورند از تاتو استفاده می‌کردند. بعدتر و با ترندی شدن ابروهای طبیعی و چهره نچرال، تاتو نیز منسوخ شد و هاشور در انواع مختلف جای آن را گرفت. میکاپ ابرو در گذشته باب نبود و امر مهمی به حساب نمی‌آمد، اما اکنون به آن اهمیت زیادی داده می‌شود و جدای از آن، بسیاری از افراد ابروهای خود را لیفت می‌کنند تا آن‌ها را پر و کشیده نشان دهند.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش